Yangilik 12.05.2023 83
Ilmiy-texnik axborot markazi tomonidan ishlab chiqilgan va ishga tushurilgan ilm-fan sohasiga oid elektron platformalarni keng targ'ib qilish maqsadida seminarlar tashkil etilmoqda
Joriy yilning may oyidan boshlab respublikamizning 12 ta viloyati va Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻylab 5 oy davomda Innovatsion rivojlanish agentligi huzuridagi Ilmiy-texnik axborot markazi tomonidan ishlab chiqilgan va ishga tushurilgan ilm-fan sohasiga oid elektron platformalarni keng targʻib qilish maqsadida seminarlar tashkil etilmoqda.
Platformalar asosan ilmiy izlanish olib boruvchi, oliy taʼlim tizimi va ilmiy tadqiqot muassasalarida faoliyat yurutuvchi tadqiqitchilar uchun moʻljallangan.
Markaz jamoasi mazkur platformalarni keng ommalashtirish uchun mamlakatimizdagi barcha oliy taʼlim va ilmiy-tadqiqot muassasalarida, jumladan may oyidan Fargʻona, Andijon, Namangan viloyatlarida seminarlar tashkil etishmoqda.
*Malumot uchun:*Markaz tomonidan “Oʻzbekistonda mavjud ilmiy-texnik va tadqiqot laboratoriyalarini yagona elektron bazasi”(slab.gov.uz) , “Milliy ilmiy portal”(nsp.gov.uz) va “Ilmiy-texnik axborot tizimi”(ias.gov.uz) kabi elektron platformalar ishlab chiqilgan va yoʻlga qoʻyilgan

Seminars are being organized by the Scientific and Technical Information Center, under the auspices of the Innovation Development Agency, to extensively promote electronic platforms related to the field of scientific research and technology. These platforms have been developed and implemented with the aim of facilitating advancements in the field of science.
Starting from the month of May of the current year, a series of seminars are being organized by the Scientific and Technical Information Center under the Innovation Development Agency over a period of 5 months, covering all 12 regions of our republic and the Republic of Karakalpakstan. The purpose of these seminars is to widely promote electronic platforms related to the field of science and technology.
These platforms are specifically designed for researchers engaged in scientific research, higher education institutions, and scientific research institutions.
To expand the utilization of these platforms, the Center's team is organizing seminars in all higher education and scientific research institutions throughout our country, including the Fergana, Andijan, and Namangan regions starting from May.
For information: The Center has developed and launched electronic platforms such as the "Unified Electronic Database of Scientific and Technical Research Laboratories in Uzbekistan" (slab.gov.uz), the "National Scientific Portal" (nsp.gov.uz), and the "Scientific and Technical Information System" (ias.gov.uz).