Yangilik 05.07.2023 275
Global Landscape Forum Volunteer Program turli davlatlardan boʻlgan, kelajakda karyerasi, ish doirasini kengaytirish va xalqaro tashkilotlarda amaliyot oʻtash istagida boʻlgan yosh mutaxassislar va talabalar uchun volontyorlik dasturini eʼlon qiladi. Ushbu dastur dunyo miqyosida amalga oshiriladi, yaʼni volontyorlar dunyoning turli davlatlarida faoliyat yuritishlari mumkin.
Dasturda 18-35 yosh oraligʻidagi barcha davlat fuqarolari ishtirok etishlari mumkin. Nomzodlar atrof-muhit boʻyicha masalalar va global muammolarga qiziqishlari lozim. Ishtirokchilarning ish vaqti hamda vazifasi ular bajarayotgan ish turiga qarab farq qiladi.  Loyiha ishtirokchilari BMT, Jahon banki va shu kabi xalqaro tashkilotlar bilan birga ishlash imkonini qoʻlga kiritishadi. Dastur soʻnggida har bir ishtirokchi tegishli sertifikatlar bilan taqdirlanadi.
Dasturga yil davomida ariza topshirish mumkin. Tanlangan ishtirokchilar bilan yil davomida bogʻlaniladi. 2023-yilda saralab olinmagan nomzodlar 2024-yilda ham ariza topshirish imkoniga ega.
Maqbullik shartlari
Dasturda qatnashish uchun quyidagi talablar mavjud:
Dasturda 18-35 yosh oraligʻidagi barcha davlat fuqarolari ishtirok etishlari mumkin;
Nomzodlar atrof-muhit boʻyicha masalalar va global muammolarga qiziqishlari lozim;
Loyihada asosan ijtimoiy tarmoqlar, loyihalarni tashkillashtirish va unga koʻmaklashish, raqamli marketing va tarjima sohasiga qiziquvchilar, tahsil olayotgan va faoliyat olib borayotgan nomzodlar qatnashishlari mumkin;
Dasturda ayollar, soni kam millat vakillari, chekka hududlar fuqarolari va shu kabi nomzodlarning ishtiroki ragʻbatlantiriladi;
Volontyorlik kategoriyasiga qarab nomzodlardan ingliz, fransuz yoki ispan tilini bilish soʻraladi. Qoʻshimcha tillarni biladigan nomzodlarga saralash jarayonida ustunlik beriladi.
Hujjat topshirish
Avvalambor loyihada mavjud volontyorlik guruhlari va bajariladigan ishlar roʻyxati bilan tanishib chiqish, soʻngra ariza shaklini toʻldirish soʻraladi.
Dastur doirasida ikki xil volontyorlik kategoriyasi mavjud:
GLF Event Volunteers- ushbu kategoriyada volontyorlik qilish orqali nomzodlar turli xil xalqaro uchrashuv va tadbirlarda bepul ishtirok etish hamda ularning bir qismiga aylanish imkonini qoʻlga kiritadi;
GLF Team Volunteers- ushbu kategoriyada taʼsirli yozish, ijtimoiy tarmoqlarda keng auditoriyani jalb qilish koʻnikmalariga ega, tillarni yaxshi biladigan nomzodlar GLF loyihasi kutubxonasini yaratish uchun faoliyat olib borishadi.
Eslatma! Nomzodlarning arizalari doimiy ravishda tekshirib boriladi. Tanlab olingan ishtirokchilar bilan esa bogʻlaniladi. Faqatgina sanoqli nomzodlar bilan bogʻlaniladi. Ishtirokchilarning arizasi 2023-yilning oxirigacha saqlab qolinadi, loyiha maʼmuriyati yil oxirigacha istalgan vaqt nomzodlar bilan bogʻlanishi mumkin. Agar nomzod dasturda 2024-yilda ham ishtirok etishni xohlasa, ushbu yilda ham qaytadan ariza topshirishi mumkin.

Новости 05.07.2023 276
Программа добровольчества Форума глобального ландшафта, предоставляющая возможность работать в международных организациях.
Программа волонтеров Global Landscape Forum объявляет о возможности участия для молодых специалистов и студентов из различных стран, которые стремятся развивать свою карьеру, расширять свои рабочие горизонты и заниматься практической деятельностью в международных организациях. Данная программа реализуется на мировом уровне, то есть волонтеры могут работать в различных странах мира.
Участие в программе открыто для граждан всех стран в возрасте от 18 до 35 лет. Кандидатам необходимо проявлять интерес к вопросам окружающей среды и глобальным проблемам. Рабочее время и задачи участников зависят от области их работы. Участники программы имеют возможность сотрудничать с такими международными организациями, как ООН, Всемирный банк и другие. По окончании программы каждый участник будет награжден соответствующими сертификатами.
Подача заявок на участие в программе возможна в течение года. Выбранные участники будут связаны на протяжении года. Те, чьи заявки не были приняты в 2023 году, могут подать заявку и в 2024 году.
Требования и условия
Для участия в программе необходимо соответствовать следующим требованиям:
Участие открыто для граждан всех стран в возрасте от 18 до 35 лет;
Кандидаты должны проявлять интерес к вопросам окружающей среды и глобальным проблемам;
Участники могут быть связаны с социальными сетями, разработкой проектов и их поддержкой, цифровым маркетингом и переводами, а также быть студентами и активными участниками в своей деятельности;
Участие женщин, представителей меньшинств, жителей отдаленных регионов и других аналогичных категорий населения приветствуется;
В зависимости от категории волонтерства требуется знание английского, французского или испанского языка. Преимущество отдается кандидатам, владеющим дополнительными языками.
Представление документов
Сначала необходимо ознакомиться с имеющимися группами волонтеров и перечнем выполняемых задач, а затем заполнить заявку.
В рамках программы предусмотрены две категории волонтеров:
GLF Event Volunteers - в рамках этой категории предлагается волонтерство на различных международных встречах и мероприятиях, а также возможность участия в некоторых из них;
GLF Team Volunteers - в рамках этой категории предлагается активное участие в написании, привлечении широкой аудитории в социальных сетях и создании библиотеки проектов GLF для тех, кто владеет хорошими навыками языка.
Примечание! Заявки кандидатов рассматриваются постоянно. С выбранными участниками будет связано в течение года. Заявки тех, кто не был выбран в 2023 году, могут быть рассмотрены и в 2024 году.