Yangilik 05.07.2023 275
Global Landscape Forum Volunteer Program turli davlatlardan boʻlgan, kelajakda karyerasi, ish doirasini kengaytirish va xalqaro tashkilotlarda amaliyot oʻtash istagida boʻlgan yosh mutaxassislar va talabalar uchun volontyorlik dasturini eʼlon qiladi. Ushbu dastur dunyo miqyosida amalga oshiriladi, yaʼni volontyorlar dunyoning turli davlatlarida faoliyat yuritishlari mumkin.
Dasturda 18-35 yosh oraligʻidagi barcha davlat fuqarolari ishtirok etishlari mumkin. Nomzodlar atrof-muhit boʻyicha masalalar va global muammolarga qiziqishlari lozim. Ishtirokchilarning ish vaqti hamda vazifasi ular bajarayotgan ish turiga qarab farq qiladi.  Loyiha ishtirokchilari BMT, Jahon banki va shu kabi xalqaro tashkilotlar bilan birga ishlash imkonini qoʻlga kiritishadi. Dastur soʻnggida har bir ishtirokchi tegishli sertifikatlar bilan taqdirlanadi.
Dasturga yil davomida ariza topshirish mumkin. Tanlangan ishtirokchilar bilan yil davomida bogʻlaniladi. 2023-yilda saralab olinmagan nomzodlar 2024-yilda ham ariza topshirish imkoniga ega.
Maqbullik shartlari
Dasturda qatnashish uchun quyidagi talablar mavjud:
Dasturda 18-35 yosh oraligʻidagi barcha davlat fuqarolari ishtirok etishlari mumkin;
Nomzodlar atrof-muhit boʻyicha masalalar va global muammolarga qiziqishlari lozim;
Loyihada asosan ijtimoiy tarmoqlar, loyihalarni tashkillashtirish va unga koʻmaklashish, raqamli marketing va tarjima sohasiga qiziquvchilar, tahsil olayotgan va faoliyat olib borayotgan nomzodlar qatnashishlari mumkin;
Dasturda ayollar, soni kam millat vakillari, chekka hududlar fuqarolari va shu kabi nomzodlarning ishtiroki ragʻbatlantiriladi;
Volontyorlik kategoriyasiga qarab nomzodlardan ingliz, fransuz yoki ispan tilini bilish soʻraladi. Qoʻshimcha tillarni biladigan nomzodlarga saralash jarayonida ustunlik beriladi.
Hujjat topshirish
Avvalambor loyihada mavjud volontyorlik guruhlari va bajariladigan ishlar roʻyxati bilan tanishib chiqish, soʻngra ariza shaklini toʻldirish soʻraladi.
Dastur doirasida ikki xil volontyorlik kategoriyasi mavjud:
GLF Event Volunteers- ushbu kategoriyada volontyorlik qilish orqali nomzodlar turli xil xalqaro uchrashuv va tadbirlarda bepul ishtirok etish hamda ularning bir qismiga aylanish imkonini qoʻlga kiritadi;
GLF Team Volunteers- ushbu kategoriyada taʼsirli yozish, ijtimoiy tarmoqlarda keng auditoriyani jalb qilish koʻnikmalariga ega, tillarni yaxshi biladigan nomzodlar GLF loyihasi kutubxonasini yaratish uchun faoliyat olib borishadi.
Eslatma! Nomzodlarning arizalari doimiy ravishda tekshirib boriladi. Tanlab olingan ishtirokchilar bilan esa bogʻlaniladi. Faqatgina sanoqli nomzodlar bilan bogʻlaniladi. Ishtirokchilarning arizasi 2023-yilning oxirigacha saqlab qolinadi, loyiha maʼmuriyati yil oxirigacha istalgan vaqt nomzodlar bilan bogʻlanishi mumkin. Agar nomzod dasturda 2024-yilda ham ishtirok etishni xohlasa, ushbu yilda ham qaytadan ariza topshirishi mumkin.

The Global Landscape Forum Volunteer Program, providing an opportunity to work in international organizations.
Global Landscape Forum Volunteer Program announces the opportunity for young professionals and students from various countries who are interested in developing their careers, expanding their professional horizons, and engaging in practical activities in international organizations. This program is implemented worldwide, meaning volunteers can work in different countries around the world.
Participation in the program is open to citizens of all countries aged 18 to 35. Candidates should have an interest in environmental issues and global challenges. The working time and tasks of participants vary depending on their field of work. Project participants have the opportunity to collaborate with international organizations such as the UN, World Bank, and others. At the end of the program, each participant will be awarded relevant certificates.
Applications for participation in the program can be submitted throughout the year. Selected participants will be contacted during the year. Those whose applications were not accepted in 2023 can reapply in 2024.
Requirements and Conditions:
To participate in the program, candidates must meet the following requirements:
Participation is open to citizens of all countries aged 18 to 35;
Candidates should have an interest in environmental issues and global challenges;
Participants can be involved in social media, project development and support, digital marketing and translation, as well as being students and active participants in their activities;
Participation of women, representatives of minorities, residents of remote regions, and similar categories of the population is encouraged;
Depending on the volunteer category, knowledge of English, French, or Spanish is required. Candidates who are proficient in additional languages are given preference.
Document Submission:
First, familiarize yourself with the available volunteer groups and the list of tasks, and then fill out the application form.
The program offers two categories of volunteers:
GLF Event Volunteers - this category offers volunteering at various international meetings and events, as well as the opportunity to participate in some of them;
GLF Team Volunteers - this category offers active involvement in writing, attracting a wide audience on social media, and creating a library of GLF projects for those with good language skills.
Note: Candidates' applications are continuously reviewed. Selected participants will be contacted within the year. Only qualified candidates will be contacted. The application of participants will be kept until the end of 2023, and the project management can contact them at any time until the end of the year. If a candidate wishes to participate in the program in 2024 as well, they can submit a new application that year.