Yangilik 24.07.2023 324
“Innovatsiyalar va bilimlarni tijoratlashtirish, oliy ta’lim muassasalarda tadbirkorlik ekotizimini yaratish” mavzusida seminar trening o'tkaziladi
Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Innovatsion rivojlanish agentligida Belgiya Ta’lim Kengashi direktori Oksana Pozdnyakova tomonidan “Innovatsiyalar va bilimlarni tijoratlashtirish, oliy ta’lim muassasalarda tadbirkorlik ekotizimini yaratish” mavzusida seminar va davra suhbatlari tashkil etiladi.
Seminar ishtirokchilari Yevropada ta’lim tizimi va innovatsiyalar uzviy integratsiyasi bo‘yicha ko‘nikmaga ega bo‘lishadi.
Tadbirda ta’lim, fan va innovatsiya vakillari (rektor, prorektor, olimlar va boshqalar) ishtirok etishlari mumkin.

Новости 24.07.2023 302
Состоится семинар-тренинг на тему «Коммерциализация инноваций и знаний, создание предпринимательской экосистемы в высших учебных заведениях»
Оксана Позднякова, директор Бельгийского совета по образованию, организует семинары и круглые столы на тему «Коммерциализация инноваций и знаний, создание предпринимательской экосистемы в высших учебных заведениях» в Агентстве инновационного развития при Министерстве высшего образования, науки и инноваций.
Участники семинара получат навыки интеграции системы образования и инноваций в Европе.
В мероприятии могут принять участие представители образования, науки и инноваций (ректор, проректор, ученые и др.).