Yangilik 20.08.2023 221
16-19-avgust kunlari Toshkent shahridagi Turin Politexnika universitetida elektrotexnika, hisoblash konvergensiyasi va ularning amaliyotda qo’llash bo‘yicha xalqaro konferensiya — “International Conference on Electrical Engineering & Computing Convergence and Applications 2023” (ICEE-CCA 2023) bo‘lib o’tdi.
Gibrid formatda (offlayn va onlayn) o‘tayotgan konferensiyada elektrofizika va uni amaliyotda qo’llash, energiya taqsimotini nazorat qilish, sun'iy intellekt va tizim konvergensiyasi, yashil tabiatga zarar keltirmaydigan intellektual transport tizimlari, geomatik muhandislik hamda qurilish loyihalarini modellashtirish kabi mavzularga oid bir qancha ilmiy maqolalar va izlanishlar muhokama qilinishi ko’zda tutilgan.
Xalqaro konferensiyaning asosiy tashkilotchilari:
• KIEE-Electro-physics & Application Society;
• Koreya Milliy Transport Universiteti
• Toshkent shahridagi Turin Politexnika Universiteti;
• Korean Society of Computer information;
• Turin Politexnika Universiteti (Italiya);
• Muxammad al-Xorazmiy nomli Toshkent Axborot texnologiyalari Universiteti hisoblanadi.
Tadbir doirasida Korea sanoat korxonalari va Oʻzbekistondagi innovatsion loyihalar ko‘rgazmasi ham tashkil etilib, mehmonlar u yerdagi loyihalar bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo’lishdi.
Shu bilan birga TTPU, Koreyaning Daejeon University va Korea Kompyuter axboroti jamiyati bilan birgalikda o’zaro hamkorlik to‘g’risida memorandum imzolandi.

An international conference on electrical engineering and computing convergence was held at TTPU
The International Conference on Electrical Engineering & Computing Convergence and Applications 2023 (ICEE-CCA 2023) will be held at Turin Polytechnic University in Tashkent on August 16-19.
In a hybrid format (offline and online), the conference will cover topics such as electrophysics and its practical applications, energy distribution control, artificial intelligence and system convergence, intelligent transportation systems that do not harm the green nature, geomatics engineering and modeling of construction projects. how many scientific articles and studies are expected to be discussed.
Main organizers of the international conference:
• KIEE-Electro-physics & Application Society;
• Korea National Transport University
• Turin Polytechnic University in Tashkent;
• Korean Society of Computer Information;
• Turin Polytechnic University (Italy);
• Tashkent University of Information Technologies named after Muhammad al-Khorazmi.
Within the framework of the event, an exhibition of innovative projects of Korean industrial enterprises and Uzbekistan was organized, and the guests had the opportunity to familiarize themselves with the projects there.
At the same time, a memorandum on mutual cooperation was signed with TTPU, Korea's Daejeon University and Korea Computer Information Society.