Yangilik 20.08.2023 221
16-19-avgust kunlari Toshkent shahridagi Turin Politexnika universitetida elektrotexnika, hisoblash konvergensiyasi va ularning amaliyotda qo’llash bo‘yicha xalqaro konferensiya — “International Conference on Electrical Engineering & Computing Convergence and Applications 2023” (ICEE-CCA 2023) bo‘lib o’tdi.
Gibrid formatda (offlayn va onlayn) o‘tayotgan konferensiyada elektrofizika va uni amaliyotda qo’llash, energiya taqsimotini nazorat qilish, sun'iy intellekt va tizim konvergensiyasi, yashil tabiatga zarar keltirmaydigan intellektual transport tizimlari, geomatik muhandislik hamda qurilish loyihalarini modellashtirish kabi mavzularga oid bir qancha ilmiy maqolalar va izlanishlar muhokama qilinishi ko’zda tutilgan.
Xalqaro konferensiyaning asosiy tashkilotchilari:
• KIEE-Electro-physics & Application Society;
• Koreya Milliy Transport Universiteti
• Toshkent shahridagi Turin Politexnika Universiteti;
• Korean Society of Computer information;
• Turin Politexnika Universiteti (Italiya);
• Muxammad al-Xorazmiy nomli Toshkent Axborot texnologiyalari Universiteti hisoblanadi.
Tadbir doirasida Korea sanoat korxonalari va Oʻzbekistondagi innovatsion loyihalar ko‘rgazmasi ham tashkil etilib, mehmonlar u yerdagi loyihalar bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo’lishdi.
Shu bilan birga TTPU, Koreyaning Daejeon University va Korea Kompyuter axboroti jamiyati bilan birgalikda o’zaro hamkorlik to‘g’risida memorandum imzolandi.

Новости 20.08.2023 221
С 16 по 19 августа в Туринском политехническом университете в Ташкенте пройдет Международная конференция по конвергенции и приложениям электротехники, вычислений и приложений 2023 (ICEE-CCA 2023).
В гибридном формате (оффлайн и онлайн) конференция затронет такие темы, как электрофизика и ее практические приложения, управление распределением энергии, искусственный интеллект и системная конвергенция, интеллектуальные транспортные системы, не наносящие вреда зеленой природе, инженерная геоматика и моделирование строительства. проекты, сколько научных статей и исследований предполагается обсудить.
Основные организаторы международной конференции:
• KIEE-Общество электрофизики и приложений;
• Корейский национальный транспортный университет
• Туринский политехнический университет в Ташкенте;
• Корейское общество компьютерной информации;
• Туринский политехнический университет (Италия);
• Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми.
В рамках мероприятия была организована выставка инновационных проектов промышленных предприятий Кореи и Узбекистана, где гости имели возможность ознакомиться с проектами.
В то же время был подписан меморандум о взаимном сотрудничестве с ТТПУ, Корейским университетом Тэджон и Корейским обществом компьютерной информации.