Yangilik 01.08.2024 36
✅Joriy yilning 2-avgust kuni  Innovatsion rivojlanish agentligi huzuridagi Jahon bankining "O'zbekiston milliy innovatsion tizimini modernizatsiya qilish" (MUNIS) loyihasini amalga oshirish guruhi hamda Ilmiy-texnik axborot markazi Ilmmetriyani rivojlantirish va ilmiy rivojlanishni prognoz qilish departamenti xodimlari ishtirokida Qoraqalpog'iston Respublikasida "Pivot-RP" platformasi  bo'yicha seminar-trening tashkil etildi.
Unda ilmiy-tadqiqot institutlar hamda oliy ta'lim muassalari professor-o'qituvchilari, doktorantlar, ilmiy xodimlar hamda yosh olimlar ishtirok etishdi.
Seminar davomida Markaz xodimlari tomonidan "Pivot-RP" Xalqaro ilmiy grantlar platformasi imkoniyatlari bo'yicha ma'ruza qilishdi.

Новости 01.08.2024 47
✅2 августа текущего года группа реализации проекта Всемирного банка «Модернизация национальной инновационной системы Узбекистана» (МУНИС) при Агентстве инновационного развития и сотрудники Департамента научно-технического информационного развития и научного развития Прогнозирование развития науки в Республике Каракалпакстан Организован семинар-тренинг на платформе «Пивот-РП».
В нем приняли участие профессора и преподаватели научно-исследовательских институтов и высших учебных заведений, докторанты, научные сотрудники и молодые ученые.
В ходе семинара сотрудники Центра прочитали лекцию о возможностях Международной платформы научных грантов «Пивот-РП».