Yangilik 09.07.2024 80
TATUga "Oʻzbektelekom" AK boshqaruv raisi Xasanov Nazirjon Nabijanovich hamda O'zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri o'rinbosari Karimjonov Rustam Olimjon o'g'li tashrif buyurdi.
✅ Bugun, 8-iyul kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetiga  "Oʻzbektelekom" AK boshqaruv raisi Xasanov Nazirjon Nabijanovich hamda O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari Karimjonov Rustam Olimjon o‘g‘li tashrif buyurdi.
💬 Tashrif davomida universitetda "O‘zbektelekom" aksiyadorlik kompaniyasi bilan hamkorlikda "Muhandislik maktabi"ni tashkil etish bo‘yicha muhokama o‘tkazildi.
🗒 Xususan, universitet hududida "O‘zbektelekom" aksiyadorlik kompaniyasining o‘quv laboratoriya xonalarini tashkil etilishi jarayonlari ko‘zdan kechirildi, ishlab chiqarish bilan o‘qish tizimini integratsiyalashni yangi bosqichga olib chiqish, ikki fakultet talabalarini rejalashtirilgan muhandislik maktabida tayyorlash masalalari muhokama etildi.

Новости 09.07.2024 79
В ТУИТ прибыл председатель правления АО "Узбектелеком" Хасанов Назиржон Набижанович и заместитель министра цифровых технологий Республики Узбекистан Каримжонов Рустам Олимжонович.
Сегодня, 8 июля, в Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми прибыл председатель правления АО "Узбектелеком" Хасанов Назиржон Набижанович и заместитель министра цифровых технологий Республики Узбекистан Каримжонов Рустам Олимжонович.
💬 Во время визита была обсуждена организация "Школы инженерии" в сотрудничестве с акционерной компанией "Узбектелеком".
🗒 В частности, был рассмотрен процесс создания учебных лабораторных комнат акционерной компании "Узбектелеком" на территории университета, обсуждались вопросы выведения интеграции производственного обучения на новый уровень и подготовки студентов двух факультетов в планируемой школе инженерии.