Yangilik 03.04.2022 510
Tadbir davomida SHHT aʼzo-davlatlarining ilmiy-texnika sohasidagi 2022-2025-yillardagi hamkorlik rejasi muhokama qilinadi. Shuningdek, Oʻzbekiston tomoni tashabbusi bilan kun tartibiga kiritilgan SHHT aʼzo-davlatlari hamkorligida sunʼiy intellekt rivojlantirish Dasturi va boshqa masalalar koʻplab koʻrib chiqiladi.
SHHT aʼzo-davlatlari Ilm-fan va texnika sohalarining rivojlanishiga masʼul vazirliklari va tashkilotlari rahbarlarining yigʻilishi 2010-yildan beri oʻtkazib kelinmoqda. Mazkur tadbir ilmiy-texnik va innovatsion hamkorlikni oʻrnatish va takomillashtirish uchun samarali maydon boʻlib, SHHT aʼzo-davlatlari oʻrtasida ilm-fan va texnika sohalari oʻzaro manfaatli rishtalarining yanada mustahkamlanishiga xizmat qiladi.

Новости 03.04.2022 518
В ходе мероприятия будет обсужден план сотрудничества государств-членов ШОС на 2022-2025 годы в области науки и технологий. Также будет рассмотрена программа развития искусственного интеллекта во взаимодействии с государствами-членами ШОС и многие другие вопросы.
Совещание руководителей министерств и организаций, отвечающих за развитие науки и технологий государств-членов ШОС, проводится с 2010 года. Данное мероприятие является эффективной площадкой для налаживания и совершенствования научно-технического и инновационного сотрудничества, служит дальнейшему укреплению взаимовыгодных отношений между государствами-членами ШОС в научно-технической сфере.