Yangilik 24.11.2021 625
“InnoWeek.Uz-2021” Innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida Innovatsion rivojlanish vaziri YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi rahbari bilan uchrashdi
Bugun, 25-noyabr kuni “Innoweek 2021” Innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vaziri I.Yu.Abdurahmonov YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi rahbari Aleksandros Makarigakis bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida qoʻyidagi masalalar muhokama qilindi:
1. YUNESKO-IBR “UNESCO Global Observatory of Science, Technology and Innovation Policy Instruments (GO→SPIN) towards strengthening inclusive Science, Technology, Innovation (STI) Systems for the Sustainable Development Goals” loyiha doirasidagi Oʻzbekiston Respublikasining fan, texnika va innovatsiyalar sohasidagi Milliy siyosatini ishlab chiqish boʻyicha ishlarni yakunlash;
2. Oʻzbekistonda fan va innovatsiyalar sohasida ilmmetriyaning xalqaro standartlarini joriy qilish boʻyicha takliflarni ishlab chiqish doirasida faoliyatni amalga oshirish;
3. Innovatsion rivojlanish vazirligi va YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi oʻrtasidagi hamkorlikning keyingi yoʻnalishlari koʻrib chiqildi.
Uchrashuv yakunida YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi va Ilmiy-texnik axborot markazi yuqorida keltirilgan ikki band boʻyicha hamkorlik olib borish toʻgʻrisida kelishuv imzolashdi.

Innoview.uz-2021 As part of the week of innovative ideas, the Minister of Innovation Development meets with the head of UNESCO Tashkent Representative.
Minister of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan I.Yu. Abdurahmanov met with the head of Innovative Development in the UNESCO office as part of November 25. The following issues were discussed during the match:
1. UNESCO Global Observatory of UNESCO Global Observatory of Science, Technology and Innovation Policy Instruments (GO> Spin) Systems Fortress Development Development Development Policy in the project of science, technology and innovations Complete work on development;
2. Implementation of activities in the field of proposals for the introduction of international climate standards in Uzbekistan in the field of scientific standards;
3. The following areas of cooperation between the Ministry of Innovation Development and the UNESCO Office in Tashkent have been signed. <<<<<