Yangilik 24.11.2021 625
“InnoWeek.Uz-2021” Innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida Innovatsion rivojlanish vaziri YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi rahbari bilan uchrashdi
Bugun, 25-noyabr kuni “Innoweek 2021” Innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vaziri I.Yu.Abdurahmonov YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi rahbari Aleksandros Makarigakis bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida qoʻyidagi masalalar muhokama qilindi:
1. YUNESKO-IBR “UNESCO Global Observatory of Science, Technology and Innovation Policy Instruments (GO→SPIN) towards strengthening inclusive Science, Technology, Innovation (STI) Systems for the Sustainable Development Goals” loyiha doirasidagi Oʻzbekiston Respublikasining fan, texnika va innovatsiyalar sohasidagi Milliy siyosatini ishlab chiqish boʻyicha ishlarni yakunlash;
2. Oʻzbekistonda fan va innovatsiyalar sohasida ilmmetriyaning xalqaro standartlarini joriy qilish boʻyicha takliflarni ishlab chiqish doirasida faoliyatni amalga oshirish;
3. Innovatsion rivojlanish vazirligi va YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi oʻrtasidagi hamkorlikning keyingi yoʻnalishlari koʻrib chiqildi.
Uchrashuv yakunida YUNESKOning Toshkentdagi vakolatxonasi va Ilmiy-texnik axborot markazi yuqorida keltirilgan ikki band boʻyicha hamkorlik olib borish toʻgʻrisida kelishuv imzolashdi.

Новости 24.11.2021 614
Innoview.uz-2021 Как часть недели инновационных идей, министр развития инноваций встречается с руководителем представителя UNESCO Tashkent.
Министр инновационного развития Республики Узбекистан И. Ю. Абдурахманов встретился с главой инновационного развития в офисе ЮНЕСКО в рамках 25 ноября. Следующие вопросы обсуждались во время матча:
1. Глобальная обсерватория ЮНЕСКО Глобальная обсерватория науки, технологий и инновационных инструментов (GO> SPIN) Системные политики развития развития крепости в проекте науки, технологий и инноваций Полная работа по разработке;
2. Реализация деятельности в области предложений по внедрению международных климатических стандартов в Узбекистане в области научных стандартов;
3. Были подписаны следующие области сотрудничества между Министерством развития инноваций и офисом ЮНЕСКО в Ташкенте.