Yangilik 12.12.2021 203
Bugundan Germaniya xalqaro hamkorlik boʻyicha Jamgʻarma kassalari fondi (German Sparkassenstiftung for International Cooperation) bilan hamkorlikda professional taʼlim muassasalarining oʻquvchilarining tadbirkorlik koʻnikmalarini oshirish maqsadida 5 kunlik amaliy-seminar oʻz ishini boshladi.
Amaliy-seminar Toshkent shahridagi 5 ta professional taʼlim muassasalarida Germaniyalik ekspertlar tomonidan oʻqitilgan va trenerlik sertifikatlariga ega boʻlgan pedagog kadrlar tomonidan olib borilmoqda. Mazkur oʻqituvchilar Fond tomonidan toʻliq metodik materiallar bilan bepul taʼminlandi.
Amaliy-seminarda 100 nafarga yaqin professional taʼlim muassasalari oʻquvchilar tadbirkorlikni yoʻlga qoʻyish boʻyicha Germaniya metodlari asosida oʻqitiladi.
Huddi shunday seminar treninglarni German Jamgʻarma kassalari fondi bilan hamkorlikda Respublika hududlarida ham bosqichma-bosqich amalga oshirish rejalashtirilgan.

International experiences of entrepreneurship education are being introduced in professional education
Today, a 5-day practical-seminar started in cooperation with the German Sparkassenstiftung for International Cooperation in order to improve the entrepreneurial skills of students of professional educational institutions.
The practical seminar is conducted by pedagogues who have been trained by German experts and have training certificates in 5 professional educational institutions in Tashkent. These teachers were provided with full methodical materials by the Foundation free of charge.
At the practical seminar, about 100 students of professional educational institutions will be trained on the basis of German methods of starting a business.
It is planned to gradually implement such seminar trainings in the regions of the Republic in cooperation with the German Savings Bank Fund.