Toshkent shahridagi Inha universitetida “Bir kamar bir yoʻl 6 sonli konferensiya"si boʻlib oʻtdi.
Mazkur tadbir Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Toshkent shahridagi Inha universiteti, Ocean College, Chjeszyan universiteti (Xitoy) va Jungseok xalqaro logistika va tijorat ilmiy-tadqiqot instituti (Janubiy Koreya) bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Tadbirning asosiy mavzusi pandemiyadan keyingi davrda logistika va boshqa iqtisodiy muammolarga bagʻishlangan. Konferensiyada noaniqlik davrida logistikani boshqarish, Markaziy Osiyoda logistika menejmenti, BRI iqtisodiy oqibatlari, yetkazib berish zanjiri boshqaruvi va qarorlar qabul qilishda axborot texnologiyalarining roli, yetkazib berish zanjirida inson resurslarini boshqarish kabi mavzulardagi masalalar koʻrib chiqildi.
Tadbirda 30 dan ortiq mahalliy va xalqaro tashkilotlar vakillari, hamda xorijiy tadqiqotchilar ishtirok etdi

An international conference was held at Inha University in Tashkent
This event was organized in cooperation with the Ministry of Information Technologies and Communications Development of the Republic of Uzbekistan, Inha University in Tashkent, Ocean College, Zhejiang University (China) and Jungseok International Logistics and Commercial Research Institute (South Korea).
The main topic of the event is logistics and other economic problems in the post-pandemic period. The conference discussed issues such as logistics management in the period of uncertainty, logistics management in Central Asia, economic consequences of BRI, supply chain management and the role of information technologies in decision-making, human resources management in the supply chain.
More than 30 representatives of local and international organizations and foreign researchers took part in the event