Toshkent shahridagi Inha universitetida “Bir kamar bir yoʻl 6 sonli konferensiya"si boʻlib oʻtdi.
Mazkur tadbir Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Toshkent shahridagi Inha universiteti, Ocean College, Chjeszyan universiteti (Xitoy) va Jungseok xalqaro logistika va tijorat ilmiy-tadqiqot instituti (Janubiy Koreya) bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Tadbirning asosiy mavzusi pandemiyadan keyingi davrda logistika va boshqa iqtisodiy muammolarga bagʻishlangan. Konferensiyada noaniqlik davrida logistikani boshqarish, Markaziy Osiyoda logistika menejmenti, BRI iqtisodiy oqibatlari, yetkazib berish zanjiri boshqaruvi va qarorlar qabul qilishda axborot texnologiyalarining roli, yetkazib berish zanjirida inson resurslarini boshqarish kabi mavzulardagi masalalar koʻrib chiqildi.
Tadbirda 30 dan ortiq mahalliy va xalqaro tashkilotlar vakillari, hamda xorijiy tadqiqotchilar ishtirok etdi

Новости 30.11.2021 134
Данное мероприятие было организовано в сотрудничестве с Министерством развития информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, Университетом Инха в Ташкенте, Океаническим колледжем, Чжэцзянским университетом (Китай) и Международным научно-исследовательским институтом логистики и торговли Jungseok (Южная Корея).
Основная тема мероприятия — логистика и другие экономические проблемы в постпандемический период. На конференции обсуждались такие вопросы, как управление логистикой в ​​период неопределенности, управление логистикой в ​​Центральной Азии, экономические последствия ОПОП, управление цепями поставок и роль информационных технологий в принятии решений, управление человеческими ресурсами в цепях поставок.
В мероприятии приняли участие более 30 представителей местных и международных организаций и зарубежных исследователей.