Yangilik 14.11.2021 263
AQSHning yirik farmatsevtika kompaniyasi tomonidan yaratilgan innovatsion yechimlar Oʻzbekistonda kardiologiya sohasiga joriy etish masalasi muhokama etildi
“Yurak-qon tomir kasalliklarining diagnostikasi va davolashda innovatsion yondashuvlar” mavzusida Kardiologlar xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi doirasida innovatsion rivojlanish vaziri oʻrinbosari Shahlo Turdiqulova, sogʻliqni saqlash vazirligi masʼul xodimlari, AQSHning Oʻzbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Deniyel Rozenblyum hamda AQSHning Abbott kompaniyasi vakillari uchrashdilar.
Abbot kompaniyasi dunyodagi eng yirik kimyo-farmatsevtika kompaniyalaridan biri boʻlib, Fortune 500 roʻyxatida uzoq yillardan beri oʻrin egallab kelmoqda. 1881-yildan faoliyat yuritib kelayotgan mazkur kompaniya farmatsevtika, tibbiyot sohasidagi ilgʻor texnologiyalarni yaratish, asbob-uskunalar va dori vositalari ishlab chiqarish, shuningdek yurak-qon tomir kasalliklarini jarrohlik yoʻli bilan davolash amaliyoti uchun zarur farmatsevtik mahsulotlar yetkazib berish bilan shugʻullanadi.
Uchrashuvda mazkur kompaniya tomonidan yaratilgan innovatsion yechimlarni Oʻzbekiston sogʻliqni saqlash tizimiga joriy etish, texnologiyalar transferini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi. Kardiologiya yoʻnalishida faoliyat yuritayotgan olimlar, tibbiyot xodimlarining AQSHga stajirovkasi masalalari boʻyicha fikr almashildi. Yurak-qon tomir kasalliklarini tashxislash, erta diagnostika masalalari, xususan chaqaloqlarda kardiologik kasalliklarni erta aniqlash boʻyicha AQSH tajribasini oʻrganish zarurligi qayd etildi.

Новости 14.11.2021 241
Инновационные решения, созданные крупнейшей фармацевтической компанией в американской компании, обсудили вопрос кардиологии в кардиологии в Узбекистане
Заместитель министра инновационного развития по международному научному разрешению договоров с кардин, заместителем министерства здравоохранения и представителям посла США экстраординарных и полейпотенциарных для Узбекистана в международной научной и практической конференции «Инновационные подходы в диагностике сердечно -сосудистых подходов»
Инновационные подходы в диагностике кардиологии. «Представители посла США экстраординарны и военнопленных для Узбекистана и представители американской компании США встретили. Годы в списке Fortune 500. Компания, работающая с 1881 года, занимается поставкой необходимых фармацевтических продуктов для разработки передовых технологий, производства инструментов и лекарств, а также практики хирургического лечения сердечно -сосудистых заболеваний. <Проблемы Внедрение инновационных решений, созданных компанией в системе здравоохранения Узбекистана, обсуждалась реализация технологий. Стороны обменивались взглядами на вопросы кардиологии по вопросам обучения медицинских работников. Было отмечено, что диагноз сердечно -сосудистых заболеваний, ранняя диагностика, в частности, необходимость изучения опыта в США у младенцев.