Yangilik 12.01.2022 274
Innovatsion rivojlanish vaziri oʻrinbosari Shahlo Turdiqulova Yevropa-Oʻzbekiston Iqtisodiy hamkorlik assotsiatsiyasi Bosh kotibi Oybek Shayxov oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Oʻzbekiston va Yevropa mamlakatlari bilan hamkorlik darajasi va uni rivojlantirish istiqbollari, shu jumladan, Oʻzbekistonga biotexnologiyalar, neft-gaz va elektr energetikasi yoʻnalishidagi kichik va oʻrta biznes vakillarini jalb etish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Suhbat soʻngida Yevropa tajribasi va texnologiyalarini transfer qilish, Yevropa Ittifoqining turli dasturlarida ishtirok etish hamda boshqa ilm-fan va innovatsiyalar sohalaridagi hamkorlikni kengaytirishga kelishib olindi.

Relations with the European-Uzbekistan Economic Cooperation Association are being strengthened
A meeting was held between the Deputy Minister of Innovative Development Shahlo Turdigulova and the General Secretary of the European-Uzbekistan Economic Cooperation Association Oybek Shaykhov.
At the event, the level of cooperation with Uzbekistan and European countries and prospects for its development were discussed, including opportunities to attract representatives of small and medium businesses in the field of biotechnology, oil and gas and electric power to Uzbekistan.
At the end of the conversation, it was agreed to transfer European experience and technologies, participate in various programs of the European Union, and expand cooperation in other fields of science and innovation.