Yangilik 12.01.2022 274
Innovatsion rivojlanish vaziri oʻrinbosari Shahlo Turdiqulova Yevropa-Oʻzbekiston Iqtisodiy hamkorlik assotsiatsiyasi Bosh kotibi Oybek Shayxov oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Oʻzbekiston va Yevropa mamlakatlari bilan hamkorlik darajasi va uni rivojlantirish istiqbollari, shu jumladan, Oʻzbekistonga biotexnologiyalar, neft-gaz va elektr energetikasi yoʻnalishidagi kichik va oʻrta biznes vakillarini jalb etish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Suhbat soʻngida Yevropa tajribasi va texnologiyalarini transfer qilish, Yevropa Ittifoqining turli dasturlarida ishtirok etish hamda boshqa ilm-fan va innovatsiyalar sohalaridagi hamkorlikni kengaytirishga kelishib olindi.

Новости 12.01.2022 274
Состоялась встреча заместителя министра инновационного развития Шахло Турдигуловой с генеральным секретарем Ассоциации европейско-узбекского экономического сотрудничества Ойбеком Шайховым.
На мероприятии обсуждались уровень сотрудничества с Узбекистаном и странами Европы и перспективы его развития, в том числе возможности привлечения в Узбекистан представителей малого и среднего бизнеса в сфере биотехнологий, нефти и газа и электроэнергетики.
По итогам беседы достигнута договоренность о передаче европейского опыта и технологий, участии в различных программах Евросоюза, расширении сотрудничества в других областях науки и инноваций.