Yangilik 02.03.2022 421
Innovatsion rivojlanish vazirligi Hayʼatining navbatdagi yigʻilishida qator ilmiy loyihalar moliyalashtirishga tavsiya etildi. Xususan, “Tibbiyot fanlar” yoʻnalishi boʻyicha toʻrtta, “Farmatsevtika va farmakologiya fanlari” yoʻnalishi boʻyicha ikkita, “Qishloq xoʻjaligi va atrof-muhitni muhofaza qilish fanlari” yoʻnalishi boʻyicha oltita, “Iqtisodiyot fanlari” yoʻnalishi boʻyicha ikkita, “Tibbiyot fanlari” yoʻnalishi boʻyicha bitta loyiha moliyalashtiriladi.
Vazirlik tomonidan tanlovda gʻolib topilgan amaliy, innovatsion va fundamental loyihalarning ijrochi tashkilotlari bilan shartnomalar tuziladi. Tuzilgan shartnomalar asosida 2022-yil 1-apreldan loyihalarning moliyalashtirilishi taʼminlanadi.

A genetic map of cardiovascular diseases of the population will be created
At the next meeting of the Committee of the Ministry of Innovative Development, a number of scientific projects were recommended for financing. In particular, four in the field of "Medical Sciences", two in the field of "Pharmaceutical and Pharmacological Sciences", six in the field of "Agriculture and Environmental Protection Sciences", two in the field of "Economic Sciences", one in the field of "Medical Sciences" the project is financed.
The Ministry will conclude contracts with the implementing organizations of practical, innovative and fundamental projects that won the competition. Funding of projects will be provided from April 1, 2022 on the basis of concluded contracts.