Yangilik 02.03.2022 421
Innovatsion rivojlanish vazirligi Hayʼatining navbatdagi yigʻilishida qator ilmiy loyihalar moliyalashtirishga tavsiya etildi. Xususan, “Tibbiyot fanlar” yoʻnalishi boʻyicha toʻrtta, “Farmatsevtika va farmakologiya fanlari” yoʻnalishi boʻyicha ikkita, “Qishloq xoʻjaligi va atrof-muhitni muhofaza qilish fanlari” yoʻnalishi boʻyicha oltita, “Iqtisodiyot fanlari” yoʻnalishi boʻyicha ikkita, “Tibbiyot fanlari” yoʻnalishi boʻyicha bitta loyiha moliyalashtiriladi.
Vazirlik tomonidan tanlovda gʻolib topilgan amaliy, innovatsion va fundamental loyihalarning ijrochi tashkilotlari bilan shartnomalar tuziladi. Tuzilgan shartnomalar asosida 2022-yil 1-apreldan loyihalarning moliyalashtirilishi taʼminlanadi.

Новости 02.03.2022 413
На очередном заседании Комитета Мининновационного развития ряд научных проектов был рекомендован к финансированию. В частности, четыре по направлению «Медицинские науки», два по направлению «Фармацевтические и фармакологические науки», шесть по направлению «Сельское хозяйство и охрана окружающей среды», два по направлению «Экономические науки», один по направление «Медицинские науки» проект финансируется.
Министерство будет заключать контракты с организациями-исполнителями практических, инновационных и фундаментальных проектов, победивших в конкурсе. Финансирование проектов будет осуществляться с 1 апреля 2022 года на основании заключенных договоров.