Yangilik 18.08.2022 399
Mahalliy iqtisodiyotni, jumladan, qishloq xo'jaligi, kimyo sanoati, tog'-konchilik, farmatsevtika sohalarini rivojlantirishdagi salmoqli ilmiy hajmdor mahsulotlarni ishlab chiqarish hamda yangi texnologiyalarni tadbiq etish, mavjudlarini takomillashtirish, FA ilmiy ishlanmalari bilan keng jamoatchilikni tanishtirish maqsadida tashkil etilgan ko'rgazmada Fanlar akademiyasi olimlarining 200ga yaqin ishlanmalari namoyish etilmoqda. Fizika-matematika, texnika, kimyo-biologiya va gumanitar yo'nalishdagi ilmiy muassasalar, muzeylarning qishloq xo'jaligi, kimyo, farmatsevtika sanoati uchun ishlanmalari, monografiyalar, kitob-al`bomlar tadbir ishtirokchilarida katta qiziqish uyg'otmoqda.
Shuningdek, ko'zrgazmada xorijiy davlatlar elchixonalari, yirik sanoat korxonalari hamda qishloq xo'jaligi klasterlari, 10 dan ortiq vazirlik va idoralar vakillari ishtirok etayotir.
Mazkur ko'rgazma olimlar tomonidan yaratilayotgan ilmiy ishlanmalarni amaliyotga joriy qilish, so'nggi ilmiy ishlar natijalari bilan keng jamoatchilikni tanishtirish, ilm-fan va ishlab chiqarish integratsiyasini ta'minlash imkonini berishi bilan ahamiyatlidir.

Новости 18.08.2022 412
Выставка была организована с целью ознакомления широкой общественности с развитием местной экономики, включая сельское хозяйство, химическую промышленность, горнодобывающую и фармацевтическую промышленность, а также с применением новых технологий, совершенствованием существующих технологий и интересами широкой общественности. Научные разработки На выставке представлено около 200 разработок ученых Академии. Большой интерес у участников мероприятия вызывают разработки научных учреждений, музеев в области физико-математических, технических, химико-биологических и гуманитарных наук для сельского хозяйства, химии, фармацевтической промышленности, монографии, книги.
Также в выставке принимают участие представители посольств иностранных государств, крупных промышленных предприятий и сельскохозяйственных кластеров, более 10 министерств и ведомств.
Эта выставка важна тем, что позволяет внедрить в практику научные разработки, созданные учеными, ознакомить широкую общественность с результатами новейших научных работ, обеспечить интеграцию науки и производства.