Yangilik 19.09.2022 285
Ushbu konferentsiya 1997 yildan beri o'tkazib kelinmoqda va kosmik va kosmik texnologiyalar sohasidagi eng ta'sirli hafta hisoblanadi. Bu yil ketma-ket yigirma beshinchi marotaba o‘tkazilayotgan tadbirda 50 ta davlatdan 450 ta tashkilot va 1200 nafar ishtirokchi ishtirok etmoqda.
Tadbir doirasida “O‘zbekkosmos” agentligi vakillari Isroilning ImageSat tashkiloti mutaxassislari bilan uchrashuv o‘tkazib, hamkorlikda bir qancha samarali loyihalar, xususan, Milliy kosmik dasturni ishlab chiqish va amalga oshirish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.
ImageSat tashkiloti optik va radar sun'iy yo'ldoshlarini ishlab chiqish bo'yicha dunyodagi yetakchi kompaniya hisoblanadi. Shuningdek, qator davlatlarning milliy kosmik dasturlarini ishlab chiqishda amaliy yordam ko‘rsatadi.
Isroil tomoni Agentlikni joriy yilning noyabr oyida bo‘lib o‘tadigan Geointelligence Conferences 2022 tadbirida ishtirok etishga taklif qildi.

Paris is hosting World Satellite Business Week 2022, organized by Euroconsult.
This conference has been held since 1997 and is the most influential week in space and space technology. This year, the event, which is being held for the twenty-fifth time in a row, is attended by 450 organizations and 1,200 participants from 50 countries.
During the event, representatives of the Uzbekcosmos Agency held a meeting with specialists from the Israeli organization ImageSat, during which they reached agreements on the development and implementation of several effective projects in cooperation, in particular, the National Space Program.
The ImageSat organization is the world's leading company in the development of optical and radar satellites. It also provides practical assistance in the development of national space programs of a number of states.
The Israeli side invited the Agency to take part in the Geointelligence Conferences 2022 event, which will be held in November this year.