Yangilik 19.09.2022 285
Ushbu konferentsiya 1997 yildan beri o'tkazib kelinmoqda va kosmik va kosmik texnologiyalar sohasidagi eng ta'sirli hafta hisoblanadi. Bu yil ketma-ket yigirma beshinchi marotaba o‘tkazilayotgan tadbirda 50 ta davlatdan 450 ta tashkilot va 1200 nafar ishtirokchi ishtirok etmoqda.
Tadbir doirasida “O‘zbekkosmos” agentligi vakillari Isroilning ImageSat tashkiloti mutaxassislari bilan uchrashuv o‘tkazib, hamkorlikda bir qancha samarali loyihalar, xususan, Milliy kosmik dasturni ishlab chiqish va amalga oshirish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.
ImageSat tashkiloti optik va radar sun'iy yo'ldoshlarini ishlab chiqish bo'yicha dunyodagi yetakchi kompaniya hisoblanadi. Shuningdek, qator davlatlarning milliy kosmik dasturlarini ishlab chiqishda amaliy yordam ko‘rsatadi.
Isroil tomoni Agentlikni joriy yilning noyabr oyida bo‘lib o‘tadigan Geointelligence Conferences 2022 tadbirida ishtirok etishga taklif qildi.

Новости 19.09.2022 294
Эта конференция проводится с 1997 года и является самой влиятельной неделей в области космоса и космических технологий. В этом году в мероприятии, которое проводится уже в двадцать пятый раз по счету, принимают участие 450 организаций и 1200 участников из 50 стран.
В ходе мероприятия представители Агентства «Узбеккосмос» провели встречу со специалистами израильской организации «ImageSat», в ходе которого достигли договоренностей о разработке и реализации нескольких эффективных проектов в сотрудничестве, в частности, Национальной космической программы.
Организация «ImageSat» является ведущей компанией в мире по разработке оптических и радарных спутников. А также, оказывающей практическую помощь в развитии национальных космических программ ряда государств.
Израильская сторона пригласила Агентство принять участие в мероприятии «Geointelligence Conferences 2022», которое состоится в ноябре этого года.