Yangilik 25.10.2022 537
✅Doktoranturaga tayyorlanish uchun manbalarni qayerdan topsam bo'ladi? (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/2) )
✅DOKTORANTURAGA (DSc) quyidagilarga ega boʻlganlar qabul qilinadi: (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/5) )
✅Men universitetni 1998 yilda bitirganman, diplomimda bakalavr/magistr darajasi qayd qilinmagan, doktoranturaga kirishim mumkinmi? (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/7))
✅Ilmiy tadqiqotchilar  faoliyatida qo‘llaniladigan  normativ hujjatlar qaysilar? (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/11))
✅Oliy ta'limdan keyingi ta'lim shakllari, ya'ni mustaqil izlanuvchi, tayanch doktorantura va shunga o'xshash ilmiy darajalar farqlari  (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/16))
✅Mustaqil izlanuvchilikka hujjatlar topshirish qachondan qachongacha davom etadi?(Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/20))
✅Stajyor-tadqiqotchilik, tayanch doktorantura (PhD), mustaqil izlanuvchilik (PhD)ga oʼqishga talabgorlar quyidagi hujjatlarni taqdim etadilar. (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/25))
✅Stajyor-tadqiqotchilik, tayanch doktorantura (PhD), mustaqil izlanuvchilik (PhD) uchun yarim yillik hisobot ko'rinishi(Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/27))
✅Doktoranturada to'lov-kontrakt asosida o'qish tartibi mavjudmi? (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/41))
✅Patent olish uchun talabnoma qanday hujjatlarni o'z ichiga oladi? (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/52) )
✅Ilmiy tadqiqotchilar, doktorantlar va yosh olimlar uchun foydali platformalar(Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/55)
✅Maqsadli doktorantura nima? (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/70))
✅OLIY MАLАKАLI ILMIY VА ILMIY PEDАGOG KАDRLАR IXTISOSLIKLАRI ROʼYXАTI (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/77))
✅Agar, kirish imtihonlarida to'plagan ball teng bo'lib qolsa, u holda masala qanday tartibda hal qilinadi? (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/92))
✅Oliy ta'limdan keyingi ta'limga hujjat topshirish bo'yicha videorolik (Linkga o'ting (https://t.me/doktorantlarofficial/103))

Новости 25.10.2022 537
✅Где я могу найти ресурсы для подготовки к докторантуре? (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/2 ( ... )
✅В докторантуру (DSc) принимаются те, у кого: (перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/5 А. Н .
✅Я закончил университет в 1998 году, степень бакалавра/магистра в моем дипломе не указана, могу ли я поступить в докторантуру? (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/7 ( ... )
✅Какие нормативные документы применяются в деятельности научных исследователей? (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/11 ( ... )
✅Различия в формах послевузовского образования, т. е. независимого соискателя, базовой докторской степени и аналогичных ученых степеней (перейдите по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/16 А. Н.
✅Как долго длится подача документов в независимую исследовательскую группу?(Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/20 ( ... )
✅Кандидаты на стажировку-исследовательскую, базовую докторантуру (PhD), независимую исследовательскую работу (PhD)предоставляют следующие документы: (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/25 А. Н.
✅Просмотр полугодового отчета для стажера-исследователя, базовой докторской степени (PhD), независимого исследователя (PhD) (перейдите по ссылке https://t.me/doktorantlarofficial/27 А. Н.
✅Существует ли порядок обучения в докторантуре на платно-контрактной основе? (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/41 А. Н.
✅Какие документы включает заявка на патент? (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/52 ( ... )
✅Полезные платформы для научных исследователей, докторантов и молодых ученых(перейдите по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/55 (далее...)
✅Что такое целевая докторская степень? (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/70 ( ... )
✅Перечень специальностей научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации (перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/77 А. Н.
✅Если баллы, набранные на вступительных экзаменах, остаются равными, то в каком порядке решается вопрос? (Перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/92 ( ... )
✅Видео о подаче заявления на получение высшего образования (перейти по ссылке (https://t.me/doktorantlarofficial/103 ( ... )