Yangilik 29.03.2023 96
Toshkent Davlat transport institutida "Ilmmetriya O'zbekiston Respublikasi miqyosida" mavzusidagi o'quv seminari bo'lib o'tdi
✅Joriy yilning, 30 mart kuni ilmiy-texnik axborot markazi Ilmmetriyani rivojlantirish bo'limi boshlig'i Diana Abdumuminova va bo'lim xodimlari, Toshkent Davlat transport institutida xodimlar va talabalar uchun tashkil etilgan "Ilmmetriya O'zbekiston Respublikasi miqyosida" mavzusidagi o'quv seminarida ma'ruza bilan ishtirok etishdi.
Seminar davomida Markaz xodimlari Scopus, Web of Science ma'lumotlar bazalari haqida batafsil ma'lumot berishdi. Shuningdek, SpringerLink, hamda Proof-reading ilmiy axborot platformasi haqida gapirib o'tishdi. Tadbir so'ngida tinglovchilar o'zlarini qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob oldilar.
Markaz xodimlari tomonidan universitet olimlarining nashriyot faoliyati bo'yicha o'tkazilgan Ilmmetrik va bibliometrik tahlillar ham namoyish etildi.
Eslatib o'tamiz, mamlakatimizdagi 228 ta oliy ta'lim va ilmiy tadqiqot muassasalariga "Web of Science" va "Springer Nature" ilmiy resurslaridan 3 yil davomida bepul foydalanish imkoniyati berilgan.

Новости 29.03.2023 96
В Ташкентском государственном транспортном Университете прошел обучающий семинар на тему" наукометрия в масштабах Республики Узбекистан"
30 марта текущего года начальник отдела развития Наукометрии  Центра научно-технической информации Диана Абдумуминова  и сотрудники отдела приняли участие в обучающем семинаре на тему: «Наукометрия в масштабах Республики Узбекистан», организованный для сотрудников и студентов Ташкентского государственного транспортного университета.
В ходе семинара сотрудники Центра подробно рассказали о международных научных базах данных Scopus и Web of Science. Они также рассказали об издательстве SpringerLink и сервисе Proof-reading. В конце мероприятия зрители получили развернутые ответы на все интересующие их вопросы.
Также были представлены проведенные сотрудниками центра наукометрические и библиометрические анализы научной деятельности и публикационной активности ученных университета.
Напоминаем, что 228 высших учебных и научно-исследовательских организаций нашей страны получили возможность бесплатно пользоваться ресурсами «Web of Science» и «Springer Nature» в течение 3 лет.