Joriy yilning 13-aprel kuni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazir oʻrinbosari Shahlo Turdikulova va Clarivate Analytics kompaniyasi xodimlari Anna Trifonova va Meinxard Kettler oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv davomida tomonlar mamlakatimizdagi oliy taʼlim muassasalari va ITMlar uchun ProQuest Dissertations & Tezis Global platformasidan markazlashtirilgan holda foydalanish imkoniyatlari va mexanizmlari haqida muhokama qilindi.
Ma'lumot uchun: ProQuest Dissertations & Tezis Global jahondagi 3 mingdan ortiq universitetlar va ilmiy-tadqiqot tashkilotlarining 5,4 milliondan ortiq ilmiy maqolalarni o‘z ichiga olgan dunyodagi eng yirik ma’lumotlar bazasidir.

Новости 13.04.2023 327
Состоялась встреча заместителя министра высшего образования, науки и инноваций Шахло Турдикуловой с сотрудниками компании Clarivate Analytics Анной Трифоновой и Мейнхардом Кеттлер.
13 апреля т.г. состоялась встреча заместителя министра высшего образования, науки и инноваций Шахло Турдикуловой с сотрудниками компании Clarivate Analytics Анной Трифоновой и Мейнхардом Кеттлер.
В ходе встречи стороны обсудили возможности и механизмы централизованного использования платформы ProQuest Dissertations & Theses Global для высших учебных заведений и ИТМ в нашей стране.
Для информации: ProQuest Dissertations & Theses Global — крупнейшая в мире база данных, содержащая более 5,4 млн научных статей из более чем 3000 университетов и исследовательских организаций по всему миру.