Yangilik 17.05.2023 141
"Startap loyihalar hamda innovatsion ishlanmalar istiqbolini taʼminlashda zamonaviy yondashuv va amaliy natijalar”
Bugun, 17-may kuni, "Inno" texnoparkda bo'lib o'tgan davra suhbatida O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasining Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari bo'yicha qo'mitasining raisi va a'zolari, Innovatsion rivojlanish agentligi vakillari hamda muvaffaqiyatli startap loyiha rahbarlari ishtirok etishdi.
Tadbir davomida, shuningdek, mehmonlar texnoparkda yaratilgan sharoitlar va amalga oshirilayotgan loyihalar bilan tanishishdi.

"Modern Approaches and Practical Results in Ensuring the Prospects of Startup Projects and Innovative Developments."
Today, on May 17th, the roundtable discussion took place at the "Inno" Technopark, with the participation of the Chairman and members of the Committee on Innovation Development, Information Policy, and Information Technology of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, representatives of the Innovation Development Agency, and leaders of successful startup projects.
During the event, the guests also familiarized themselves with the conditions established in the technopark and the ongoing projects being implemented.