Yangilik 08.06.2023 147
Qirol Abdulla nomidagi Fan va Texnologiya Universiteti 2009-yilda tashkil etilgan va Saudiya Arabistonida joylashgan xususiy tadqiqot muassasasi hisoblanadi. Universitet ingliz tilida tadqiqot va magistratura dasturlarini taklif etadi. Tadqiqotlar bo'yicha KAUST dunyoda 16-o'rinni egalladi.
3 oydan 6 oygacha bo'lgan vaqt oralig'ida talabalar ko'proq tajribaga ega bo'lish imkoniga ega bo'lishadi. Saudiya Arabistonidagi KAUST amaliyotining asosiy maqsadi nomzodlarning ta'limga oid qarashlarini kengaytirish va talabalarni, ayniqsa tadqiqot sohalarida ishlaydiganlarni tanishtirishdir.

Новости 08.06.2023 147
Университет науки и технологий имени короля Абдаллы был основан в 2009 году и является частным исследовательским учреждением, расположенным в Саудовской Аравии. Университет предлагает исследовательские и магистерские программы на английском языке. По количеству исследований KAUST занимает 16-е место в мире.
Между 3 и 6 месяцами у студентов есть возможность получить больше опыта. Основная цель стажировки KAUST в Саудовской Аравии — расширить образовательный кругозор кандидатов и представить студентов, особенно тех, кто работает в исследовательских областях.