Yangilik 10.10.2023 463
Kecha, 10-oktyabr kuni Ilmiy-texnik axborot markazi Ilmmetrik tadqiqotlarni rivojlantirish va ilmiy rivojlanishni prognoz qilish departamenti boshligʻi D.Abdumuminova tomonidan Central Asian Universitetida “Ilmiy maqolalarni chop etish imkoniyatlari” mavzusida maʼruza qilindi.
Maʼruzada xodimlar va talabalar ishtirok etishdi.  Seminar davomida maqolalarning yozilish texnikasi va ularni chop etish boʻyicha maʼlumot berildi.  Shuningdek Springer Nature - nashriyoti,  Web of Science, Scopus kabi xalqaro ma'lumotlar bazalari to'g'risida aytib o'tilda, hamda LinkedIn va Researchgate kabi professional ijtimoiy tarmoqlari orqali oʻzlarining ish natijalarini ulashish imkoniyatlari hamda, ilmiy axloq qoidalariga rioya qilgan holda H-indeksini oshirish imkoniyati haqida ma'lumot berildi.

Yesterday, October 10, D. Abdumuminova, the head of the development science and forecasting development science center of the scientific and technical information center, gave a seminar on the topic: "Vozmojnosti publikatsii nauchnyx statey" at Central Asian University.
And the student took part in the seminar and went to the university. V xode seminar byla predostavlena information on technical writing statey i ix publication. It is also possible to publish Springer Nature and international databases, such as Web of Science, Scopus, as well as the possibility of sharing the results of your work through professional social networks, such as LinkedIn and Researchgate, and the possibility of increasing the H-index based on the scientific label.
At the end of the meeting, the participants received answers to the questions they were interested in.