Yangilik 29.10.2023 103
Joriy yilning 26-27 oktyabr kunlari Markaz xodimlari Surxondaryo viloyatidagi 4 ta universitetida bo'lishdi. Safar davomida xodimlar laboratoriyalar bilan tanishishdi va Markaz tomonidan yo'lga qo'yilgan elektron platformalar, jumladan  «O‘zbekistonda mavjud ilmiy-texnik va tadqiqot laboratoriyalarning yagona elektron bazasi», «Milliy ilmiy portal» va «Ilmiy-texnik axborot tizimi» haqida ma'lumotlar berishdi. Shuningdek, ushbu platformalar orqali dolzarb ilmiy yangiliklar bilan tanishib borish, barcha ilmiy-tadqiqot institutlari va tashkilotlar olib borayotgan ilmiy ishlardan xabardor bo'lish,  respublikamizdagi laboratoriya ishlanmalari yuzasidan ma’lumotlarni olish imkoniyatlari haqida ta’kidladilar.
Xususan, ilmiy laboratoriyalar bo'yicha statistik manbalar, barcha ilmiy-tadqiqot institutlari va tashkilotlar, olib borilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari, laboratoriya ishlanmalari, qurilma va uskunalari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni o'z ichiga olgan ko‘p funktsiyali ilmiy-texnik va tadqiqot laboratoriyalarning yagona elektron bazasi (https://slab.gov.uz)dan erkin foydalanish imkoniyatlari haqida ma’lumotlar berildi.

Новости 29.10.2023 104
Сотрудники Центра научно-технической информации ознакомились с условиями лабораторий вузов Сурхандарьинской области
26-27 октября текущего года сотрудники Центра посетили 4 вуза Сурхандарьинской области. В ходе поездки сотрудники ознакомились с лабораториями и узнали об электронных платформах, запущенных Центром, в том числе «Единой электронной базе данных научно-технических и исследовательских лабораторий Узбекистана», «Национальном научном портале» и «Научно-технической информации». система». дал информацию. Они также подчеркнули возможность знакомиться с последними научными новостями посредством этих платформ, быть в курсе научной работы, проводимой всеми научно-исследовательскими институтами и организациями, а также получать информацию о лабораторных разработках в нашей республике.
В частности, были предоставлены статистические источники по научным лабораториям, многофункциональная научно-информационная информация о возможностях бесплатного использования единой электронной базы данных технических и исследовательских лабораторий (https://slab.gov.uz).