🎤 Ushbu anjumanga bir qator xalqaro spikerlar taklif etilgan bo‘lib, universitetimizning qator professor-o‘qituvchilariga axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasidagi ushbu yetakchi tashkilot faoliyatiga mos turli, ilmiy texnikaviy va kasbiy yo‘naltirilgan munozara va muhokamalar imkonini yaratadi.
😀Ma’lumot o‘rnida: Bu IPAKT va IIBC (Janubiy Koreya) tomonidan xorijlik ekspertlar ishtirokida turli texnologik yangiliklarni muhokama qilish va dunyo AKTni rivojlanishining ilmiy-texnik asoslarini shakllantirish maqsadida tashkil etilgan, O‘zbekistonda ilk bor o‘tkazilayotgan xalqaro anjumandir. Anjuman doirasida konferentsiya materiallari an’anaviy tarzda quyidagi jurnallarda chop etiladi:
1. IPACT tomonidan chop etilgan IJACT (International Journal of Advanced Culture Technology).
2. IIBC tomonidan nashr etilgan IJIBC (International Journal of Internet, Broadcasting and Communicatoin) (http://www.iibc.kr/eng).
3. IIBC tomonidan nashr etilgan IJASC (International Journal of Advanced Smart Convergence) (http://www.iibc.kr/eng).
ISBN raqamlari ostida ro‘yxatdan o‘tgan va KSCI ma’lumotlar bazasida indekslangan (VAK Janubiy Koreya).

🎤 A number of international speakers have been invited to this conference, which will provide an opportunity for a number of professors and teachers of our university to have various, scientific, technical and professionally oriented debates and discussions in accordance with the activities of this leading organization in the field of information and communication technologies.
😀Information: This is an international conference organized by IPAKT and IIBC (South Korea) with the participation of foreign experts in order to discuss various technological innovations and to form the scientific and technical basis of the world ICT development. It is being held in Uzbekistan for the first time. As part of the conference, conference materials are traditionally published in the following journals:
1. IJACT (International Journal of Advanced Culture Technology) published by IPACT.
2. IJIBC (International Journal of Internet, Broadcasting and Communicatoin) published by IIBC (http://www.iibc.kr/eng).