Yangilik 27.08.2025 6
27-avgust kuni mamlakatimiz mustaqilligining 34 yilligi arafasida Namangan davlat universitetining yangi qurilgan 2000 o‘rinli “Innovatsion fakultet” o‘quv binosining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu zamonaviy bino talabalarga bayramona tuhfa bo‘lishi bilan birga, sifatli ta’lim olishlari uchun qo‘shimcha qulayliklarni yaratdi.
Tantanali tadbirda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Sarvarxon Buzrukxonov, Namangan viloyati hokimi Shavkatjon Abdurazzaqov, oliy ta’lim muassasalari rektorlari, hamkor tashkilotlar vakillari, faxriy professor-o‘qituvchilar va universitet jamoasi ishtirok etdi.
Yangi o‘quv binosida 2000 o‘rinli o‘quv auditoriyalari, ma’ruza zallari, zamonaviy laboratoriyalar, 400 o‘rinli anjumanlar zali hamda axborot-kommunikatsiya texnologiyalari bilan jihozlangan xonalar mavjud.
Shuningdek, ushbu maskanda ilmiy-tadqiqot laboratoriyalari, startap markazlari va talabalarning kreativ g‘oyalarini amalga oshirish uchun texnopark faoliyati yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilgan.

Новости 27.08.2025 15
27 августа, в преддверии 34-й годовщины независимости нашей страны, состоялась церемония открытия нового учебного корпуса "Инновационный факультет" Наманганского государственного университета на 2000 мест.
Это современное здание стало не только праздничным подарком для студентов, но и создало дополнительные удобства для получения качественного образования.
В торжественном мероприятии приняли участие заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Сарвархон Бузрукхонов, хоким Наманганской области Шавкатжон Абдураззаков, ректоры высших учебных заведений, представители партнерских организаций, почетные профессора-преподаватели и коллектив университета.
В новом учебном корпусе имеются учебные аудитории на 2000 мест, лекционные залы, современные лаборатории, конференц-зал на 400 мест и помещения, оснащенные информационно-коммуникационными технологиями.
Также планируется создание научно-исследовательских лабораторий, стартап-центров и технопарка для реализации креативных идей студентов.