Yangilik 27.08.2025 6
27-avgust kuni mamlakatimiz mustaqilligining 34 yilligi arafasida Namangan davlat universitetining yangi qurilgan 2000 o‘rinli “Innovatsion fakultet” o‘quv binosining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu zamonaviy bino talabalarga bayramona tuhfa bo‘lishi bilan birga, sifatli ta’lim olishlari uchun qo‘shimcha qulayliklarni yaratdi.
Tantanali tadbirda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Sarvarxon Buzrukxonov, Namangan viloyati hokimi Shavkatjon Abdurazzaqov, oliy ta’lim muassasalari rektorlari, hamkor tashkilotlar vakillari, faxriy professor-o‘qituvchilar va universitet jamoasi ishtirok etdi.
Yangi o‘quv binosida 2000 o‘rinli o‘quv auditoriyalari, ma’ruza zallari, zamonaviy laboratoriyalar, 400 o‘rinli anjumanlar zali hamda axborot-kommunikatsiya texnologiyalari bilan jihozlangan xonalar mavjud.
Shuningdek, ushbu maskanda ilmiy-tadqiqot laboratoriyalari, startap markazlari va talabalarning kreativ g‘oyalarini amalga oshirish uchun texnopark faoliyati yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilgan.

A modern educational institution for 2000 students of NamSU has been commissioned.
On August 27, on the eve of the 34th anniversary of the independence of our country, the opening ceremony of the newly built educational building of Namangan State University "Innovation Faculty" for 2000 places took place.
This modern building not only became a festive gift for students, but also created additional conveniences for them to receive a quality education.
The event was attended by the Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Sarvarkhon Buzrukhonov, the khokim of Namangan region Shavkatjon Abdurazzaqov, rectors of higher educational institutions, representatives of partner organizations, honorary professors and teachers, and the university staff.
The new educational building includes classrooms for 2,000 people, lecture halls, modern laboratories, a conference hall for 400 people, and rooms equipped with information and communication technologies.
It is also planned to create research laboratories, startup centers, and a technopark for the implementation of creative ideas of students.