Yangilik 08.09.2025 9
“Sultan Idris”da stajirovka o‘tash uchun nomzod bo‘lib turgan jami 70 nafar yosh olimning taqdimotlari eshitilmoqda.
Avvalroq, Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan yosh olimlarni Malayziyaning “Sultan Idris” universitetiga qisqa muddatli ilmiy stajirovkaga yuborish bo‘yicha maqsadli tanlov e’lon qilingan edi.
Dastlabki bosqichda oliy ta’lim muassasalari va ilmiy tashkilotlar tomonidan tavsiya etilgan 109 nafar yosh olimning arizalari internship.ilmiy.uz  yagona elektron tizimi orqali qabul qilindi va ko‘rib chiqildi.
Shu kunlarda tanlovning ikkinchi saralash bosqichi o‘tkazilyapti. “Sultan Idris”da stajirovka o‘tash uchun nomzod bo‘lib turgan jami 70 nafar yosh olimning taqdimotlari eshitilmoqda.
G‘olib bo‘lgan 40 nafar yosh olim 2025-yil davomida Malayziyaga 2 oylik muddatga ilmiy stajirovkaga yuboriladi.

Новости 08.09.2025 17
В общей сложности заслушиваются презентации 70 молодых ученых, претендующих на стажировку в "Султан Идрис."
Ранее Агентством инновационного развития был объявлен целевой конкурс для направления молодых ученых на краткосрочную научную стажировку в университет "Султан Идрис" в Малайзии.
На начальном этапе через единую электронную систему internship.ilmiy.uz были приняты и рассмотрены заявки 109 молодых ученых, рекомендованных высшими учебными заведениями и научными организациями.
В эти дни проходит второй отборочный этап конкурса. В общей сложности заслушиваются презентации 70 молодых ученых, претендующих на стажировку в "Султан Идрис."
40 молодых ученых-победителей будут направлены на 2-месячную научную стажировку в Малайзию в течение 2025 года.