Yangilik 08.09.2025 9
“Sultan Idris”da stajirovka o‘tash uchun nomzod bo‘lib turgan jami 70 nafar yosh olimning taqdimotlari eshitilmoqda.
Avvalroq, Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan yosh olimlarni Malayziyaning “Sultan Idris” universitetiga qisqa muddatli ilmiy stajirovkaga yuborish bo‘yicha maqsadli tanlov e’lon qilingan edi.
Dastlabki bosqichda oliy ta’lim muassasalari va ilmiy tashkilotlar tomonidan tavsiya etilgan 109 nafar yosh olimning arizalari internship.ilmiy.uz  yagona elektron tizimi orqali qabul qilindi va ko‘rib chiqildi.
Shu kunlarda tanlovning ikkinchi saralash bosqichi o‘tkazilyapti. “Sultan Idris”da stajirovka o‘tash uchun nomzod bo‘lib turgan jami 70 nafar yosh olimning taqdimotlari eshitilmoqda.
G‘olib bo‘lgan 40 nafar yosh olim 2025-yil davomida Malayziyaga 2 oylik muddatga ilmiy stajirovkaga yuboriladi.

Presentations of 70 young scientists who are candidates for internships at "Sultan Idris" are being heard.
Earlier, the Agency for Innovative Development announced a targeted competition for sending young scientists for short-term scientific internships at the University of Malaysia "Sultan Idris."
At the initial stage, applications from 109 young scientists recommended by higher educational institutions and scientific organizations were accepted and reviewed through the unified electronic system internship.ilmiy.uz.
The second qualifying round of the competition is currently underway. Presentations of 70 young scientists who are candidates for internships at "Sultan Idris" are being heard.