Yangilik 24.05.2023 127
“O‘zbekiston Respublikasi “Springer Nature” Milliy obunasini 2023-2025-yillarga ishga tushirish xalqaro ilmiy forumi” ning ikkinchi, 23 may kuni SpringerLink ilmiy ma’lumotlar bazasi, platformadan foydalanish imkoniyatiga ega universitetlar va ilmiy-tadqiqot institutlari tadqiqotchilarining undan foydalanganlik bo‘yicha statistik ma’lumotlarga e’tibor qaratildi. Tadbirda Jahon banki ishchi guruh rahbari Y.Beksultan  va “Springer Nature” kompaniyasining rasmiy vakillari oliy taʼlim va ilmiy tadqiqot muassasalari xodimlari, ilmiy va ilmiy ommabop jurnallar vakillari uchun ma'lumotlarni taqdim etishdi.
Forumda Springer Nature kompaniyasi 2020-2022 yillarga mo‘ljallangan hamkorlik natijalari, O‘zbekistondagi foydalanuvchi va nashrlar faoliyati to‘g‘risidagi ma’lumotlar e'lon qilindi.  Mas’ul vakil I.A.Alekseyeva O‘zbekistondagi 210 ta tashkilot uchun 2023-2025 yillarga mo‘ljallangan obuna haqida aytib o'tdi.

"International Scientific Forum "National Scientific Fund "Springer Nature" of the Republic of Uzbekistan for 2023-2025"
"The International Scientific Forum "National Scientific Fund "Springer Nature" of the Republic of Uzbekistan for 2023-2025" attracted attention to the utilization of the SpringerLink scientific database platform by universities and research institutes, as well as the researchers benefiting from it, during the event held on May 23. Y. Beksultan, the leader of the World Bank working group, and official representatives of "Springer Nature" presented statistical data on the usage of the platform by employees of higher education and research institutions, as well as representatives of scientific and popular journals.
During the forum, the partnership results between Springer Nature and Uzbekistan for the years 2020-2022, as well as information on user activities and publications in Uzbekistan, were announced. Responsible representative I.A. Alekseyeva provided details about the subscription that has been planned for 2023-2025 for 210 organizations in Uzbekistan.
After the event, participants had the opportunity to receive answers to the questions that interested them."