Yangilik 25.01.2024 58
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Jahon banki “MUNIS” loyihasini amalga oshirish guruhi tomonidan “Research Commercialization Program” (RCP) va “Business Investments in R&D Program” (BIRD) grant tanlovlari eʼlon qilindi.
Mazkur seminarning maqsadi O'zbekiston  ilm hamjamiyati va biznes soha vakillarini faol jalb qilish, shuningdek, tijoratlashtirish masalalarini muhokama qilishdan iborat.
Seminar tadbirda vazirlik va idoralar vakillari, Oliy taʻlim hamda ilmiy tashkilotlar masʻullari,  Fanlar akademiyasi, amaliy va ilmiy loyiha rahbarlari hamda investorlar ishtirok etishlari mumkin.
Ro'yxatdan o'ting:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdUMT5ULkDG44A7Qn-RlLJ6nixxG9TgCN-N3mnEjI05JOermw/viewform
📆 25-yanvar
⏱ 10:00
🌐Onlayn ulanish uchun havola:
https://us06web.zoom.us/j/4114191037?pwd=MDQ2WC9UZGNXNmlUMWloaFkxaU1Ddz09&omn=88485358410
🌎Manzil: Toshkent shahar, Olmazor tumani Universitet koʻchasi 7-uy, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi binosi, 510 majlislar zali.

Новости 24.01.2024 168
Конкурсы на гранты «Программа коммерциализации исследований» (RCP) и «Инвестиции бизнеса в программу НИОКР» (BIRD) объявили Министерство высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и группа реализации проекта Всемирного банка «MUNIS».
Целью данного семинара является активное вовлечение представителей научного сообщества и бизнес-сектора Узбекистана, а также обсуждение вопросов коммерциализации.
В семинаре могут принять участие представители министерств и ведомств, руководители высших учебных и научных организаций, Академии наук, руководители практических и научных проектов, инвесторы.
Регистр: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdUMT5ULkDG44A7Qn-RlLJ6nixxG9TgCN-N3mnEjI05JOermw/viewform
📆 25 января
⏱ 10:00
🌐Ссылка для онлайн-подключения: https://us06web.zoom.us/j/4114191037?pwd=MDQ2WC9UZGNXNmlUMWloaFkxaU1Ddz09&omn=88485358410
🌎Адрес: Зал заседаний 510, здание Министерства высшего образования, науки и инноваций, улица Университетская, 7, Алмазорский район, город Ташкент.