Yangilik 25.01.2024 58
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Jahon banki “MUNIS” loyihasini amalga oshirish guruhi tomonidan “Research Commercialization Program” (RCP) va “Business Investments in R&D Program” (BIRD) grant tanlovlari eʼlon qilindi.
Mazkur seminarning maqsadi O'zbekiston  ilm hamjamiyati va biznes soha vakillarini faol jalb qilish, shuningdek, tijoratlashtirish masalalarini muhokama qilishdan iborat.
Seminar tadbirda vazirlik va idoralar vakillari, Oliy taʻlim hamda ilmiy tashkilotlar masʻullari,  Fanlar akademiyasi, amaliy va ilmiy loyiha rahbarlari hamda investorlar ishtirok etishlari mumkin.
Ro'yxatdan o'ting:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdUMT5ULkDG44A7Qn-RlLJ6nixxG9TgCN-N3mnEjI05JOermw/viewform
📆 25-yanvar
⏱ 10:00
🌐Onlayn ulanish uchun havola:
https://us06web.zoom.us/j/4114191037?pwd=MDQ2WC9UZGNXNmlUMWloaFkxaU1Ddz09&omn=88485358410
🌎Manzil: Toshkent shahar, Olmazor tumani Universitet koʻchasi 7-uy, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi binosi, 510 majlislar zali.

The "Research Commercialization Program" (RCP) and "Business Investments in R&D Program" (BIRD) grant competitions were announced by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and the World Bank "MUNIS" project implementation group.
The purpose of this seminar is to actively involve representatives of the scientific community and business sector of Uzbekistan, as well as to discuss commercialization issues.
Representatives of ministries and agencies, heads of higher education and scientific organizations, Academy of Sciences, heads of practical and scientific projects, and investors can participate in the seminar event.
Register:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdUMT5ULkDG44A7Qn-RlLJ6nixxG9TgCN-N3mnEjI05JOermw/viewform
📆 January 25
⏱ 10:00
🌐Link for online connection: https://us06web.zoom.us/j/4114191037?pwd=MDQ2WC9UZGNXNmlUMWloaFkxaU1Ddz09&omn=88485358410
🌎Address: Meeting hall 510, building of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, University Street 7, Almazor District, Tashkent city.