21-avgust kuni Nukus Yoshlar Texnoparkida “Yoshlarning raqamli iqtisodiyot va raqamli tadbirkorlikni rivojlantirish imkoniyatlarini kengaytirish” loyihasi doirasida startaplar taqdimoti tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbir Innovatsion rivojlanish agentligi, Shveytsariya taraqqiyot va hamkorlik agentligi (SDC), Iqtisodiyot va moliya vazirligi hamda BMTTD hamkorligida tashkil etildi.
Tantanali marosimda BMTning Taraqqiyot Dasturi (UNDP) doimiy vakili Akiko Fudji shuningdek, Shveytsariyaning O‘zbekistondagi elchixonasi hamkorlik bo‘limi rahbari, missiya rahbari o‘rinbosari Andrin Fink ishtirok etdilar.
Tadbir davomida yosh startapchilar o‘z innovatsion g‘oya va loyihalarini hakamlar hay’ati qarshisida taqdim etishdi. Saralangan eng yaxshi loyihalar maxsus sertifikatlar va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
“Demo Days” – bu nafaqat yosh tadbirkorlar uchun o‘z g‘oyalarini amaliyotga tatbiq etish maydoni, balki xalqaro hamkorlik uchun yangi bosqichni boshlab beruvchi muhim voqea bo‘ldi.

On August 21, a presentation of startups was held at the Nukus Youth Technopark within the framework of the project "Expanding opportunities for the development of the digital economy and digital entrepreneurship among young people."
The event was organized by the Agency for Innovative Development, the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC), the Ministry of Economy and Finance, and UNDP.
The ceremony was attended by the Permanent Representative of the United Nations Development Programme (UNDP) Akiko Fuji, as well as the Head of the Cooperation Department of the Swiss Embassy in Uzbekistan, Deputy Head of the Mission Andrin Fink.
During the event, young startups presented their innovative ideas and projects to the jury. The best projects were awarded special certificates and commemorative gifts.
Demo Days became not only a platform for young entrepreneurs to put their ideas into practice, but also an important event that marked the beginning of a new stage of international cooperation.