Yangilik 12.09.2025 15
Innovatsion g‘oyalar xalqaro haftaligi oldidan Guliston davlat universitetida Ilmiy ishlanmalar va innovatsion mahsulotlar ko‘rgazmasi hamda startaplar ferstivali o‘tkazildi.
Unda universitet olimlari, ilmiy izlanuvchilar va iqtidorli talabalar o‘zlarining so‘nggi ishlanmalari, loyihalari va yangi mahsulotlarini taqdim etishdi. Ko‘rgazma ishtirokchilari tomonidan amaliy jihatdan muhim bo‘lgan qator innovatsion yechimlar namoyish qilindi.
Festivalda loyihalarning amaliy qiymati, rivojlanish istiqbollari yuzasidan o‘zaro fikr almashildi. Eng yaxshi loyihalar mualliflariga diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.
“InnoWeek-2025” tadbirlari yoshlarning innovatsion salohiyatini namoyon etish, ularda tadbirkorlik ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda startap tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga xizmat qiladi.

"InnoWeek-2025": We present the best projects of Syrdarya
On the eve of the International Week of Innovative Ideas, an exhibition of scientific developments and innovative products and a startup festival were held at Gulistan State University.
University scientists, researchers, and talented students presented their latest developments, projects, and new products. Participants of the exhibition presented a number of practically important innovative solutions.
At the festival, an exchange of views took place on the practical significance of the projects and the prospects for their development. The authors of the best projects were awarded diplomas and commemorative gifts.
"InnoWeek-2025" events serve to demonstrate the innovative potential of young people, develop their entrepreneurial skills, and support startup initiatives.