Yangilik 12.09.2025 15
Innovatsion g‘oyalar xalqaro haftaligi oldidan Guliston davlat universitetida Ilmiy ishlanmalar va innovatsion mahsulotlar ko‘rgazmasi hamda startaplar ferstivali o‘tkazildi.
Unda universitet olimlari, ilmiy izlanuvchilar va iqtidorli talabalar o‘zlarining so‘nggi ishlanmalari, loyihalari va yangi mahsulotlarini taqdim etishdi. Ko‘rgazma ishtirokchilari tomonidan amaliy jihatdan muhim bo‘lgan qator innovatsion yechimlar namoyish qilindi.
Festivalda loyihalarning amaliy qiymati, rivojlanish istiqbollari yuzasidan o‘zaro fikr almashildi. Eng yaxshi loyihalar mualliflariga diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.
“InnoWeek-2025” tadbirlari yoshlarning innovatsion salohiyatini namoyon etish, ularda tadbirkorlik ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda startap tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga xizmat qiladi.

Новости 12.09.2025 15
В преддверии Международной недели инновационных идей в Гулистанском государственном университете прошла выставка научных разработок и инновационных продуктов, а также фестиваль стартапов.
Ученые, исследователи и талантливые студенты университета представили свои новейшие разработки, проекты и новые продукты. Участники выставки представили ряд практически важных инновационных решений.
На фестивале состоялся обмен мнениями о практической значимости проектов и перспективах их развития. Авторы лучших проектов были награждены дипломами и памятными подарками.
Мероприятия "InnoWeek-2025" служат демонстрации инновационного потенциала молодежи, развитию у нее предпринимательских навыков и поддержке стартап-инициатив.