Yangilik 13.11.2023 68
✅Ilmiy-texnik axborot markazi va Koreya Respublikasining SRPOST tashkiloti oʻrtasida memorandum imzolandi
Innovatsion rivojlanish agentligi huzuridagi Ilmiy-texnik axborot markazi direktor oʻrinbosari Raimjonov Xurshid va Ilmmetriya tadqiqotlarni rivojlantirish boʻlimi boshligʻi Abduraxmanova Diyara Koreya Respublikasida xizmat safari davomida hamkorlik yoʻlga qoʻyilmoqda.
Hozirda davom etayotgan safar davomida Wego, City Net tashkilotlari, Seul hokimiyati va SRPOST tashkilotlari bilan uchrashuvlar oʻtkazildi. Uchrashuvda Markaz xodimlari yoʻnalish va faoliyat haqida maʼlumotlar bilan alshishdi. Suhbat davomida Koreya davlati tashkilotlari tomonidan qiziqish bildirilib, hamkorlik istiqbollari boʻyicha muzokaralar olib borildi.
Uchrashuvlar natijasida, kecha, 14-noyabr kuni Ilmiy-texnik axborot markazi va SRPOST tashkiloti oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.

✅A memorandum was signed between the Center for Scientific and Technical Information of the DPRK and the SRPOST organization of the Republic of Korea
The Deputy director of the Center for Scientific and Technical Information at the Agency for Innovative Development, Raimzhanov Khurshid, and the head of the Department for the Development of Research in the Field of Scientometry, Abdurakhmanova Diyara, are on a business trip to the Republic of Korea.
During the ongoing trip, meetings were held with WeGo, City net, Seoul authorities and srpost organizations. At the meeting, the staff of the center shared information about the direction and activities. During the conversation, the parties expressed interest in Korean state organizations and discussed prospects for cooperation.
As a result of the meetings held yesterday, on November 14, a memorandum of cooperation was signed between the Center for Scientific and Technical Information and the srpost organization.