Yangilik 13.11.2023 68
✅Ilmiy-texnik axborot markazi va Koreya Respublikasining SRPOST tashkiloti oʻrtasida memorandum imzolandi
Innovatsion rivojlanish agentligi huzuridagi Ilmiy-texnik axborot markazi direktor oʻrinbosari Raimjonov Xurshid va Ilmmetriya tadqiqotlarni rivojlantirish boʻlimi boshligʻi Abduraxmanova Diyara Koreya Respublikasida xizmat safari davomida hamkorlik yoʻlga qoʻyilmoqda.
Hozirda davom etayotgan safar davomida Wego, City Net tashkilotlari, Seul hokimiyati va SRPOST tashkilotlari bilan uchrashuvlar oʻtkazildi. Uchrashuvda Markaz xodimlari yoʻnalish va faoliyat haqida maʼlumotlar bilan alshishdi. Suhbat davomida Koreya davlati tashkilotlari tomonidan qiziqish bildirilib, hamkorlik istiqbollari boʻyicha muzokaralar olib borildi.
Uchrashuvlar natijasida, kecha, 14-noyabr kuni Ilmiy-texnik axborot markazi va SRPOST tashkiloti oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.

Новости 13.11.2023 68
✅Подписан меморандум между центром научно-технической информации КНДР и организацией SRPOST Республики Корея
Заместитель директора Центра научно-технической информации при Агентстве инновационного развития Раимжанов Хуршид и начальник отдела развития исследований в области наукометрии Абдурахманова Дияра находятся в командировке в Республике Корея.
В ходе продолжающейся поездки были проведены встречи с организациями WeGo, City net, властями Сеула и организациями srpost. На встрече сотрудники центра поделились информацией о направлении и деятельности. В ходе беседы стороны выразили заинтересованность корейскими государственными организациями и обсудили перспективы сотрудничества.
В результате проведенных встреч вчера, 14 ноября, был подписан меморандум о сотрудничестве между центром научно-технической информации и организацией srpost.