Yangilik 27.10.2021 420
Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti ilmiy xodimlariga “Oʻzbekiston milliy ilmiy-tadqiqot bazasi” taqdimoti boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 28-oktyabr kuni Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti ilmiy xodimlariga “Oʻzbekiston milliy ilmiy-tadqiqot bazasi” taqdimoti boʻlib oʻtdi.
Mazkur baza Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilmiy-texnik axborot markazi hamda  MCHJ “I-EDU GROUP” tadqiqot va innovatsion gʻoyalarni amalga oshirish boʻyicha mustaqil tashkilot bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan.
Mazkur platformaning afzalliklaridan biri, ilmiy xodimlarning “Google Scholar”, “Scopus” va “Web of Science” kabi xalqaro ilmiy maʼlumotlar bazalarida chop etilgan maqolalari soni hamda iqtiboslari boʻyicha maʼlumotlarni umumlashtirilish va xalqaro ilmiy ishlanmalar bazalariga (scholar.google.com, orcid.org, publons.com, OCLC.org, worldcat.org, zenodo.org, semanticscholar.org, base-search.net va boshqalar) integratsiyasini taʼminlanadi.

Новости 27.10.2021 437
Состоялась презентация «Национальной исследовательской базы Узбекистана» перед научными сотрудниками Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека.
28 октября текущего года состоялась презентация «Узбекской национальной исследовательской базы» перед научными сотрудниками Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека.
Данная база данных разработана в сотрудничестве с Центром научно-технической информации при Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан и независимой организацией по реализации научных исследований и инновационных идей ООО «I-EDU GROUP».
Одним из преимуществ данной платформы является суммирование данных о количестве и цитируемости научных статей, опубликованных в международных научных базах данных, таких как «Google Scholar», «Scopus» и «Web of Science», и международных базах научных разработок (scholar.google.com, orcid.org, publons.com, OCLC.org, worldcat.org, zenodo.org, semanticscholar.org, base-search.net и др.) предусмотрена интеграция.