Yangilik 22.12.2021 174
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 22-maydagi 304-son qaroriga muvofiq oliy ta'limdan keyingi ta'lim institutlarining samaradorlik ko'rsatkichlariga asosan taqsimlangan qabul kvotalaridan ortib qolgan o'rinlar qayta taqsimot qilindi.
O'rnatilgan tartibga ko'ra, ortgan kvotalarning qayta taqsimoti tizimida ilmiy va ta'lim tashkilotlari mavjud vazirlik, idora hamda tashkilotlar tomonidan ilmiy darajali kadrlarga bo'lgan ehtiyojlariga, ustuvor yo'nalishlar va boshqa turli masalalar hisobga olingan holda kelib tushgan murojaatlarga asosan taqsimlanib, Innovatsion rivojlanish vazirligining joriy yil 21 dekabrdagi 57-sonli Hay'at yig'ilishida tasdiqlandi.
Tasdiqlangan qabul kvotalari (ixtisosliklar kesimida) o'rnatilgan tartibda manfaatdor vazirlik, idora va tashkilotlarga yuborilgandan so'ng, tegishli ta'lim muassasalardan ma'lumot olishingiz mumkin.

Новости 22.12.2021 208
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 мая 2017 года № 304 произведено перераспределение мест сверх квот приема, распределенных на основе показателей деятельности учреждений послесреднего образования.
В установленном порядке в системе перераспределения повышенных квот научные и образовательные организации распределяются на основании поступивших в действующие министерства, ведомства и организации заявок на кадры, имеющие ученую степень, с учетом приоритетов и различных других вопросов. , утвержден на заседании Коллегии № 57 Министерства инновационного развития 21 декабря т.г.
Получить информацию от соответствующих учебных заведений можно после направления утвержденных квот приема (по направлениям специальностей) в соответствующие министерства, ведомства и организации в установленном порядке.Приложение