Yangilik 22.12.2021 174
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 22-maydagi 304-son qaroriga muvofiq oliy ta'limdan keyingi ta'lim institutlarining samaradorlik ko'rsatkichlariga asosan taqsimlangan qabul kvotalaridan ortib qolgan o'rinlar qayta taqsimot qilindi.
O'rnatilgan tartibga ko'ra, ortgan kvotalarning qayta taqsimoti tizimida ilmiy va ta'lim tashkilotlari mavjud vazirlik, idora hamda tashkilotlar tomonidan ilmiy darajali kadrlarga bo'lgan ehtiyojlariga, ustuvor yo'nalishlar va boshqa turli masalalar hisobga olingan holda kelib tushgan murojaatlarga asosan taqsimlanib, Innovatsion rivojlanish vazirligining joriy yil 21 dekabrdagi 57-sonli Hay'at yig'ilishida tasdiqlandi.
Tasdiqlangan qabul kvotalari (ixtisosliklar kesimida) o'rnatilgan tartibda manfaatdor vazirlik, idora va tashkilotlarga yuborilgandan so'ng, tegishli ta'lim muassasalardan ma'lumot olishingiz mumkin.

Seats in excess of postgraduate admission quotas have been redistributed
In accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 304 of May 22, 2017, the seats in excess of the admission quotas distributed on the basis of the efficiency indicators of post-higher education institutions were redistributed.
According to the established procedure, in the system of redistribution of increased quotas, scientific and educational organizations are distributed based on the requests received by the existing ministries, departments and organizations for personnel with a scientific degree, taking into account priorities and various other issues. , was approved at the Board meeting No. 57 of the Ministry of Innovative Development on December 21 of this year.
You can get information from the relevant educational institutions after the approved admission quotas (in the field of specializations) are sent to the relevant ministries, departments and organizations in the established order.