Yangilik 29.07.2024 19
Uchrashuvda “O‘zbekiston-Turkiya biznes forumi” doirasida imzolangan hamkorlik memorandumlarida belgilangan hamkorlik yo‘nalishlari tahlil etilib, ularni amaliy bosqicha ko‘tarish, birgalikda qo‘shma loyihalarni bajarishga kelishib olindi.
Tashrif davomida mehmonlar universitetda tashkil etilgan ilg‘or muhandislik maktablari, ilmiy laboratoriyalar, inkubatsiya va media markaz faoliyati bilan yaqindan tanishtirildi. Turkiyaning yetakchi IT kompaniyalari vakillari tomonidan Universitetda xalqaro IT-loyihalarni amalga oshirish, investitsiyalarni jalb qilish uchun yetarli salohiyatga ega ekanligi alohida ta’kidlanib, birgalikda ishlash uchun doimiy tayyor ekanligi bildirildi.
Ma’lumot uchun:
Ayni kunlarda Toshkentda, O‘zbekiston va Turkiya yetakchi biznes vakillari ishtirokida O‘zbekiston va Turkiya davlatlari yetakchi korxona va tashkilotlari, ta’lim muassasalari o‘rtasida yaqin hamkorlik aloqalarini yangi bosqichga ko‘tarishga qaratilgan, O‘zbekiston-Turkiya biznes forumi bo‘lib o‘tmoqda. Ushbu forum davomida TATU va MIA Teknoloji, Bilkent cyberpark, GaziTechnopark o‘rtasida hamkorlik aloqalari o‘rnatildi.

On July 26, TUIT was visited by the leading IT companies of Turkey, especially Erman Erkazan, executive director of MIA Teknoloji, Muhammed Furkan Paltaci, head of business development department, Elif Basak TEKSIN, chairman of Gazi Technopark, Mustafa Korkmaz, head of IMPRESS IT company.
During the visit, the guests were closely acquainted with the activities of advanced engineering schools, scientific laboratories, incubation and media center established at the university. The representatives of the leading IT companies of Turkey emphasized that the University has sufficient potential to implement international IT projects and attract investments, and expressed their readiness to work together.
For reference:
Uzbekistan-Turkey business forum is being held in Tashkent these days, with the participation of leading business representatives of Uzbekistan and Turkey, aimed at raising close cooperation between leading enterprises and organizations, educational institutions of Uzbekistan and Turkey to a new level. is passing. During this forum, cooperation relations were established between TUIT and MIA Technology, Bilkent cyberpark, GaziTechnopark.