Yangilik 31.10.2021 58
Kvinslend kimyo va molekulyar biologiya maktabi doktori Devid Myuller plastirning birinchi sinovlari sichqonlarda AQSHda ishlab chiqarilgan COVID-19 vaksinalaridan biri bilan oʻtkazilganini maʼlum qildi. Tadqiqot natijalariga koʻra, vaksina mushak ichiga qoʻllanilganidan koʻra samaraliroq immun javob bergan.
Devid Myullerning soʻzlariga koʻra, shu tariqa vaksina koronavirusning yangi shtammlariga qarshi samarali kurasha boshlaydi. Hexapro vaksinasi nina bilan emas, balki aplikator orqali yuborilsa, u tezroq immunitet reaksiyasini keltirib chiqaradi. Shuningdek, u bir nechta variantlarni, shu jumladan,  Alpha va Beta variantlarini neytrallashtiradi. Bu ninali vaksinalardan koʻra qulayroq, shunchaki teriga aplikator qoʻyiladi va 5 ming mikroskopik proyeksiya vaksinani deyarli sezilmaydigan tarzda teriga kiritiladi.

Новости 31.10.2021 54
Австралийские специалисты из Университета Квинсленда разработали метод доставки вакцины от COVID-19 с помощью специального пластыря. Сейчас для вакцины против COVID-19 используется специальный пластырь с микрочипом высокой плотности. После нанесения на кожу пластырь-вакцина создает тысячи микроскопических выступов.
Доктор Дэвид Мюллер из Школы химии и молекулярной биологии Квинсленда сказал, что первые испытания пластыря были проведены на мышах с одной из вакцин против COVID-19, произведенных в США. По результатам исследования вакцина вызывала более эффективный иммунный ответ, чем внутримышечная инъекция.
По словам Дэвида Мюллера, таким образом вакцина будет эффективно бороться с новыми штаммами коронавируса. Когда вакцина Hexapro вводится через аппликатор, а не через нос, она вызывает более быстрый иммунный ответ. Он также нейтрализует несколько вариантов, включая варианты Alpha и Beta. Это удобнее, чем вакцины против паротита, просто нанесите аппликатор на кожу и 5 тысяч микроскопических выступов практически незаметно введут вакцину в кожу.