Yangilik 09.05.2023 506
AQShning Mayami universitetida bakalavr bosqichini o'qish uchun barcha xarajatlari toʻliq qoplanadigan Stamps Scholarship dasturi
The Stamps Scholarship dasturi AQShning Mayami shtatida joylashgan Mayami universiteti tomonidan eʼlon qilingan boʻlib, bakalavr bosqichida oʻqish uchun moʻljallangan. Dasturda maktab, litsey yoki kollejni shu yili bitiradigan o'quvchilar ishtirok etishlari mumkin. Grant uchun qobiliyatli, yuqori ilmiy salohiyatga ega va akademik koʻrsatkichlari yuqori boʻlgan nomzodlar saralab olinadi.
Grant sovrindorlariga universitet oʻqish xarajatlari va kontrakt puli toʻlab beriladi. Bundan tashqari boshqa xarajatlar uchun 12000 AQSh dollari miqdordagi pul ham ajratiladi. Turar joy va ovqatlanish ham bepul.
Stamps Scholarshipni qoʻlga kiritganlarga quyidagi imtiyozlar beriladi:
• Kontrakt puli va barcha xarajatlar qoplanadi;
• Talabalar bepul turar joy bilan taʼminlanadi;
• Dastur gʻoliblari uchun tekin ovqatlanish imkoni yaratib beriladi;
• Bepul tibbiy sugʻurta qilinadi;
• Darsliklar va noutbuk olish uchun pul ajratiladi;
• Tadqiqot oʻtkazish, chet elda boʻluvchi haq toʻlanmaydigan almashinuv va amaliyot dasturlarida qatnashish uchun $12,000 miqdordagi mablagʻ ajratiladi;
• Yuqoridagi imtiyozlarga qoʻshimcha ravishda, Stamps Scholars sovrindorlari kampus hamda milliy hamjamiyat aʼzosiga aylanish, akademik va ilmiy tadqiqot loyihalari, madaniy va yetakchilik dasturlarining qoʻllab-quvvatlanishi, chet elda tahsil olish, anjumanlar va boshqa hududiy konferensiyalar, shuningdek onlayn tadbirlarda ishtirok etish va fikr almashish imkoniyatlarini qoʻlga kiritishadi.
• Dasturga hujjat topshirish jarayoni quyidagicha:
• Nomzod avvalo 2023-yilning 1-noyabriga qadar Mayami universitetining yoʻnalishlaridan biriga hujjat topshirishi kerak;
• Grant uchun alohida ariza topshirish talab etilmaydi. Universitetga hujjat topshirgan nomzodlar avtomatik ravishda dastur ishtirokchisiga aylanishadi;
• Universitetga hujjat topshirgunga qadar barcha talablarni bajarish soʻraladi;
• Nomzodlar birinchi navbatda Common Applicaiton tizimi orqali ariza topshirishlari kerak boʻladi. Ariza topshirish uchun 70 AQSh dollari miqdorida bit martalik toʻlov qilinadi. Hujjat topshirish jarayonida barcha joyga bir xil e-mail manzilini yozishni unutmaslik kerak;
Grantga ariza topshirish uchun quyidagilar talab qilinadi:
• Onlayn ariza topshirish;
• Maktab attestati yoki kollej, litsey diplomi. (Hali oʻqishni bitirmaganlar hozirgacha olgan baholarini joʻnatishadi). Oʻrta taʼlimni AQShda tamomlamaganlar baholarini ushbu havolada aytilgan tarzda topshirishlari kerak boʻladi;
• Agar mavjud boʻlsa SAT yoki ACT testi natijalari;
• Onlayn ariza topshirish jarayonida maktab hisoboti soʻraladi. Bu qismni oʻquv joyidagi masʼul xodim yoki oʻqituvchi toʻldiradi;
• Tavsiyanoma;
• 250 soʻzdan iborat insho;
• Agar hozirgi oʻqiyotgan yilda oʻqish joyidan 3 oy yoki undan ortiq taʼtil olingan boʻlsa, taʼtilning sababi va maqsadini yoritib beruvchi xat yozish soʻraladi. Agarda ushbu xatni onlayn ariza topshirish tizimiga yuklashning iloji boʻlmasa mydocuments@miami.edu. manzilga joʻnatish soʻraladi;
• Moliyaviy sertifikat shakli (onlayn ariza jarayonida topish mumkin);
• Agarda qoʻshimcha akademik va shaxsiy yutuqlar mavjud boʻlsa, conductupdate@miami.edu manziliga hujjat topshirgan vaqtdayoq joʻnatish kerak;

The Stamps Scholarship program is announced by the University of Miami, located in Miami, Florida, USA, and is designed for undergraduate studies. Students who have completed high school or college in the current year are eligible to participate in the program. Talented candidates with high academic potential and achievements are selected for the scholarship.
Scholars will receive full tuition coverage and funds according to the contract. Additionally, $12,000 USD will be allocated for other expenses. Housing and meals are also provided free of charge.
Recipients of the Stamps Scholarship will enjoy the following benefits:
Full coverage of contract funds and expenses.
Free housing for students.
Complimentary meal plans for program winners.
Provision of free medical insurance.
Funds allocated for textbooks and laptops.
$12,000 will be allocated for research, participation in unpaid exchange programs and internships abroad.
In addition to the above-mentioned advantages, Stamps Scholars have the opportunity to engage in campus and national community activities, support academic and research projects, cultural and leadership programs, study abroad, conferences, regional events, as well as online events.
The application process for the program is as follows:
The candidate must first submit an application for one of the majors at the University of Miami by November 1, 2023.
A separate application for the grant is not required. Candidates who submit their documents to the university automatically become participants in the program.
You are asked to fulfill all requirements before submitting the application to the university.
Candidates should first submit an application through the Common Application system. There is a one-time application fee of $70 USD. Remember to use the same email address throughout the document submission process.
To apply for the scholarship, the following is required:
Submit an online application.
High school diploma or college transcript (Those who have not yet completed their studies should submit their grades for the time being). Those who have not completed high school in the United States will need to provide their grades as described in this link.
SAT or ACT test scores, if available.
If you took an academic leave of absence for 3 months or more during the current academic year, you will be asked to write a letter explaining the reason and purpose of the leave. If this letter cannot be uploaded to the online application system, email it to mydocuments@miami.edu.
Financial Certificate Form (available during the online application process).
Additional academic and personal achievements should be sent toConductupdate@miami.edu during the application submission.
All submitted documents must be in English.
The school report is requested during the online application. This part should be completed by a responsible staff member or instructor at your educational institution.
Recommendation.
250-word essay.
Additional academic and personal achievements should be sent to Conductupdate@miami.edu during the application submission.