Yangilik 09.05.2023 506
AQShning Mayami universitetida bakalavr bosqichini o'qish uchun barcha xarajatlari toʻliq qoplanadigan Stamps Scholarship dasturi
The Stamps Scholarship dasturi AQShning Mayami shtatida joylashgan Mayami universiteti tomonidan eʼlon qilingan boʻlib, bakalavr bosqichida oʻqish uchun moʻljallangan. Dasturda maktab, litsey yoki kollejni shu yili bitiradigan o'quvchilar ishtirok etishlari mumkin. Grant uchun qobiliyatli, yuqori ilmiy salohiyatga ega va akademik koʻrsatkichlari yuqori boʻlgan nomzodlar saralab olinadi.
Grant sovrindorlariga universitet oʻqish xarajatlari va kontrakt puli toʻlab beriladi. Bundan tashqari boshqa xarajatlar uchun 12000 AQSh dollari miqdordagi pul ham ajratiladi. Turar joy va ovqatlanish ham bepul.
Stamps Scholarshipni qoʻlga kiritganlarga quyidagi imtiyozlar beriladi:
• Kontrakt puli va barcha xarajatlar qoplanadi;
• Talabalar bepul turar joy bilan taʼminlanadi;
• Dastur gʻoliblari uchun tekin ovqatlanish imkoni yaratib beriladi;
• Bepul tibbiy sugʻurta qilinadi;
• Darsliklar va noutbuk olish uchun pul ajratiladi;
• Tadqiqot oʻtkazish, chet elda boʻluvchi haq toʻlanmaydigan almashinuv va amaliyot dasturlarida qatnashish uchun $12,000 miqdordagi mablagʻ ajratiladi;
• Yuqoridagi imtiyozlarga qoʻshimcha ravishda, Stamps Scholars sovrindorlari kampus hamda milliy hamjamiyat aʼzosiga aylanish, akademik va ilmiy tadqiqot loyihalari, madaniy va yetakchilik dasturlarining qoʻllab-quvvatlanishi, chet elda tahsil olish, anjumanlar va boshqa hududiy konferensiyalar, shuningdek onlayn tadbirlarda ishtirok etish va fikr almashish imkoniyatlarini qoʻlga kiritishadi.
• Dasturga hujjat topshirish jarayoni quyidagicha:
• Nomzod avvalo 2023-yilning 1-noyabriga qadar Mayami universitetining yoʻnalishlaridan biriga hujjat topshirishi kerak;
• Grant uchun alohida ariza topshirish talab etilmaydi. Universitetga hujjat topshirgan nomzodlar avtomatik ravishda dastur ishtirokchisiga aylanishadi;
• Universitetga hujjat topshirgunga qadar barcha talablarni bajarish soʻraladi;
• Nomzodlar birinchi navbatda Common Applicaiton tizimi orqali ariza topshirishlari kerak boʻladi. Ariza topshirish uchun 70 AQSh dollari miqdorida bit martalik toʻlov qilinadi. Hujjat topshirish jarayonida barcha joyga bir xil e-mail manzilini yozishni unutmaslik kerak;
Grantga ariza topshirish uchun quyidagilar talab qilinadi:
• Onlayn ariza topshirish;
• Maktab attestati yoki kollej, litsey diplomi. (Hali oʻqishni bitirmaganlar hozirgacha olgan baholarini joʻnatishadi). Oʻrta taʼlimni AQShda tamomlamaganlar baholarini ushbu havolada aytilgan tarzda topshirishlari kerak boʻladi;
• Agar mavjud boʻlsa SAT yoki ACT testi natijalari;
• Onlayn ariza topshirish jarayonida maktab hisoboti soʻraladi. Bu qismni oʻquv joyidagi masʼul xodim yoki oʻqituvchi toʻldiradi;
• Tavsiyanoma;
• 250 soʻzdan iborat insho;
• Agar hozirgi oʻqiyotgan yilda oʻqish joyidan 3 oy yoki undan ortiq taʼtil olingan boʻlsa, taʼtilning sababi va maqsadini yoritib beruvchi xat yozish soʻraladi. Agarda ushbu xatni onlayn ariza topshirish tizimiga yuklashning iloji boʻlmasa mydocuments@miami.edu. manzilga joʻnatish soʻraladi;
• Moliyaviy sertifikat shakli (onlayn ariza jarayonida topish mumkin);
• Agarda qoʻshimcha akademik va shaxsiy yutuqlar mavjud boʻlsa, conductupdate@miami.edu manziliga hujjat topshirgan vaqtdayoq joʻnatish kerak;

Новости 09.05.2023 506
Программа Stamps Scholarship объявлена ​​Университетом Майами, расположенным в штате Майами, США, и предназначена для обучения в бакалавриате. Участвовать в программе могут учащиеся, окончившие школу, лицей или колледж в этом году. На получение стипендии отбираются талантливые кандидаты с высоким академическим потенциалом и высокой успеваемостью.
Стипендиаты получат оплату за обучение в университете и деньги по контракту. Кроме того, на прочие расходы будет выделено 12 000 долларов США. Проживание и питание также бесплатно.
Получатели Stamps Scholarship получат следующие преимущества:
Контрактные деньги и все расходы покрываются;
Студентам предоставляется бесплатное проживание;
Победителям программы будет предоставлено бесплатное питание;
Предоставляется бесплатная медицинская страховка;
Деньги выделяются на учебники и ноутбуки;
$12 000 будет выделено на исследования, участие в неоплачиваемых программах обмена и стажировок за рубежом;
В дополнение к вышеперечисленным преимуществам, Stamps Scholars получают возможность участвовать в деятельности кампуса и национального сообщества, поддерживать академические и исследовательские проекты, культурные и лидерские программы, учиться за границей, конференциях и других региональных конференциях, а также онлайн-мероприятиях.
Процесс подачи заявки на программу выглядит следующим образом:
Кандидат должен сначала подать заявку на одну из специальностей Университета Майами до 1 ноября 2023 года;
Отдельное заявление на получение гранта не требуется. Кандидаты, подавшие документы в университет, автоматически становятся участниками программы;
Вас просят выполнить все требования перед подачей заявления в университет;
Кандидатам сначала необходимо подать заявку через систему Common Applicaiton. Единовременный сбор за подачу заявления составляет 70 долларов США. Не забывайте везде указывать один и тот же адрес электронной почты в процессе подачи документов;
Чтобы подать заявку на получение стипендии, необходимо следующее:
Подать заявку онлайн;
Аттестат школы или колледжа, лицейский диплом. (Те, кто еще не закончил, пришлют свои оценки пока). Те, кто не закончил среднюю школу в США, должны будут представить свои оценки, как описано в этой ссылке;
результаты тестов SAT или ACT, если таковые имеются;
Если в текущем учебном году вы взяли академический отпуск на 3 месяца и более, вас попросят написать письмо с объяснением причины и цели отпуска. Если это письмо не может быть загружено в онлайн-систему подачи заявок,mydocuments@miami.edu. запрашиваемый адрес;
Форма финансового сертификата (доступна в процессе онлайн-заявки);
Дополнительные академические и личные достижения должны быть отправлены по адресу Conductupdate@miami.edu во время подачи заявки;
Все представленные документы должны быть на английском языке.
Школьный отчет запрашивается в процессе онлайн-заявки. Эта часть заполняется ответственным работником или преподавателем по месту учебы;
Рекомендация;
Эссе 250 слов;
Если в текущем учебном году вы взяли академический отпуск на 3 месяца и более, вас попросят написать письмо с объяснением причины и цели отпуска. Если это письмо не может быть загружено в онлайн-систему подачи заявок, mydocuments@miami.edu. запрашиваемый адрес;