Yangilik 27.08.2023 85
Toshkent davlat transport universiteti “Materialshunoslik va mashinasozlik” kafedrasi professori, texnika fanlari doktori Ziyamuxamedova Umida СМО Asia xalqaro tashkiloti tomonidan  taʼlim sohasiga qoʻshgan xissasi uchun “EDUCATION EXCELLENCE AWARDS” nominatsiyasi laureati sifatida taqdirlandi.
Mazkur mukofot ilk bor ilm va taʼlim sohasida xalqaro miqyosida faoliyat yuritib kelayotgan Oʻzbekiston olimasiga taqdim etildi.
СМО Asia xalqaro tashkiloti dunyo boʻylab soha mutaxassislarini faoliyatini kuzatib boradi va laureatlar  dunyoning turli mamlakatlari vakillaridan tashkil topgan jyuri aʼzolarining xulosasiga binoan  nomzodlar 23 nominatsiya boʻyicha saralab olinadi. СМО Asia xalqaro tashkiloti laureatlarini taqdirlash marosimi pandemiyadan soʻng ilk bor 2023-yili 17-avgust kuni Singapurda boʻlib oʻtdi.

A scientist from Uzbekistan was recognized as a laureate of the international nomination.
Professor of the Department of “Material Science and mechanical engineering” of Tashkent State transport University, doctor of technical sciences Ziyamukhamedova was awarded by Umida SMO Asia International as a laureate of the Education EXCELLENCE AWARDS for her contribution to the field of Education.
For the first time, this award was presented to the University of Uzbekistan, which has an international career in the field of Science and education.
SMO Asia international monitors the activities of industry professionals around the world, and the laureates are sorted by 23 nominations, according to the conclusion of jury members made up of representatives of different countries of the world. The ceremony to honor the laureates of SMO Asia International was held in Singapore for the first time on 17 August 2023, following the pandemic.