Yangilik 27.08.2023 85
Toshkent davlat transport universiteti “Materialshunoslik va mashinasozlik” kafedrasi professori, texnika fanlari doktori Ziyamuxamedova Umida СМО Asia xalqaro tashkiloti tomonidan  taʼlim sohasiga qoʻshgan xissasi uchun “EDUCATION EXCELLENCE AWARDS” nominatsiyasi laureati sifatida taqdirlandi.
Mazkur mukofot ilk bor ilm va taʼlim sohasida xalqaro miqyosida faoliyat yuritib kelayotgan Oʻzbekiston olimasiga taqdim etildi.
СМО Asia xalqaro tashkiloti dunyo boʻylab soha mutaxassislarini faoliyatini kuzatib boradi va laureatlar  dunyoning turli mamlakatlari vakillaridan tashkil topgan jyuri aʼzolarining xulosasiga binoan  nomzodlar 23 nominatsiya boʻyicha saralab olinadi. СМО Asia xalqaro tashkiloti laureatlarini taqdirlash marosimi pandemiyadan soʻng ilk bor 2023-yili 17-avgust kuni Singapurda boʻlib oʻtdi.

Новости 27.08.2023 90
Профессор кафедры «Материаловедение и машиностроение» Ташкентского государственного университета путей сообщения, доктор технических наук Зиямухамедова Умида, награждена международной организацией SMO Asia лауреатом номинации «EDUCATION EXCELLENCE AWARDS» за вклад в сферу деятельности образования.
Эта награда впервые вручена ученому Узбекистана, осуществляющему международную деятельность в области науки и образования.
Международная организация SMO Asia следит за деятельностью специалистов отрасли со всего мира, а лауреаты отбираются по 23 номинациям на основании заключения членов жюри, состоящего из представителей разных стран мира. Церемония награждения лауреатов Международной организации SMO Asia впервые после пандемии прошла 17 августа 2023 года в Сингапуре.