Yangilik 04.12.2023 401
Ertaga, 6-dekabr kuni soat 10:00 da Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida “Elsevier” kompaniyasi bilan hamkorlikda “Science Direct” xalqaro ma’lumotlar bazasi milliy obunasiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkaziladi. Unda ekspertlar tomonidan olimning raqamli profili va undan samarali foydalanish imkoniyati boʻyicha amaliy koʻrsatmalar beriladi.
Shuningdek, tadbir doirasida respublikamizning 130 dan ortiq oliy taʼlim hamda ilmiy tadqiqot tashkilotlari uchun xalqaro maʼlumotlar bazasi obunasiga start berish hamda respublikamizning “Scopus” maʼlumotlar bazasida nashr etish boʻyicha eng yuqori natijalarga erishgan tashkilot hamda olimlarni taqdirlash marosimi – “Scopus Awards- 2023” oʻtkaziladi.
Anjumanda qator vazirlik va idoralar vakillari, “Elsevier” kompaniyasining mintaqaviy rahbarlari, oliy ta’lim hamda ilmiy tashkilotlar mas’ullari, shuningdek, 200 ga yaqin ta’lim sohasi mutaxassislari va ekspertlar ishtirok etadi.

Новости 04.12.2023 396
Конференция является мероприятием, посвященным национальной подписке международной базы данных «Science Direct».
Завтра, 6 декабря, в 10:00 Министерство высшего образования, науки и инноваций проведет мероприятие, посвященное национальной подписке на международную базу данных «Science Direct» совместно с компанией «Elsevier». В нем эксперты дают практические инструкции по цифровому профилю ученого и возможности его эффективного использования.
Также в рамках мероприятия пройдет церемония награждения организации и ученых, показавших наивысшие результаты по публикациям в базе данных «Скопус» нашей республики – «Scopus Awards – 2023». .
В конференции примут участие представители ряда министерств и ведомств, региональные менеджеры компании «Эльзевир», руководители высших учебных и научных организаций, а также около 200 специалистов и экспертов в сфере образования.