Yangilik 04.12.2023 401
Ertaga, 6-dekabr kuni soat 10:00 da Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida “Elsevier” kompaniyasi bilan hamkorlikda “Science Direct” xalqaro ma’lumotlar bazasi milliy obunasiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkaziladi. Unda ekspertlar tomonidan olimning raqamli profili va undan samarali foydalanish imkoniyati boʻyicha amaliy koʻrsatmalar beriladi.
Shuningdek, tadbir doirasida respublikamizning 130 dan ortiq oliy taʼlim hamda ilmiy tadqiqot tashkilotlari uchun xalqaro maʼlumotlar bazasi obunasiga start berish hamda respublikamizning “Scopus” maʼlumotlar bazasida nashr etish boʻyicha eng yuqori natijalarga erishgan tashkilot hamda olimlarni taqdirlash marosimi – “Scopus Awards- 2023” oʻtkaziladi.
Anjumanda qator vazirlik va idoralar vakillari, “Elsevier” kompaniyasining mintaqaviy rahbarlari, oliy ta’lim hamda ilmiy tashkilotlar mas’ullari, shuningdek, 200 ga yaqin ta’lim sohasi mutaxassislari va ekspertlar ishtirok etadi.

The conference is an event dedicated to the national subscription of the international database "Science Direct".
Tomorrow, December 6, at 10:00 a.m., the Ministry of Higher Education, Science and Innovation will hold an event dedicated to the national subscription to the international database "Science Direct" in cooperation with the "Elsevier" company. In it, experts provide practical instructions on the digital profile of a scientist and the possibility of its effective use.
Also, within the framework of the event, the ceremony of awarding the organization and scientists with the highest results in terms of publication in the "Scopus" database of our republic - "Scopus Awards - 2023" - will be held as part of the event.
The conference will be attended by representatives of a number of ministries and agencies, regional managers of the "Elsevier" company, heads of higher education and scientific organizations, as well as about 200 specialists and experts in the field of education.